Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Proměny kraje

Na Karvinsku proběhne festival POHO den. Přijede i Honza Dědek

POHO den se bude konat 27.-28. srpna u bývalého dolu Gabriela, částečně i ve staré Orlové, komentované prohlídky představí další unikátní místa na Karvinsku. Vstup na celý festival je zdarma.

Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Talk show 7 pádů Honzy Dědka, koncerty, fun zóna pro děti i dospělé, setkání s televizními hvězdami nebo komentované prohlídky pohornické krajiny a důlních areálů. To jsou hlavní body dvoudenního programu festivalu v srdci bývalé důlní oblasti.

„Na Karvinsku máme velké plány. Území, které dříve patřilo těžbě, chceme vrátit lidem. Chceme, aby se do těchto míst vraceli za zábavou, odpočinkem, ale i za prací. Připravujeme zde řadu projektů, které tuto oblast zatraktivní, vytvoří tu nová pracovní místa a udělají z ní významné místo na mapě Moravskoslezského kraje. Část festivalu se koná v areálu bývalého dolu Gabriela, ten se po rekonstrukci financované z evropského Fondu pro spravedlivou transformaci stane významným kulturním a společenským centrem. Je určitě dobře, že toto místo ožívá díky festivalu už teď,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

První festivalový den nabídne hlavní program u bývalého dolu Gabriela a částečně ve staré Orlové. Na Gabriele budou hosty talkshow 7 pádů Honzy Dědka herci Veronika Žilková a Marek Taclík. O nezapomenutelnou atmosféru se postará i symfonický orchestr Májovák Karviná, který svým koncertem filmové hudby s názvem The Best of Holywood II přenese posluchače do děje známých filmů jako je Armageddon, Piráti z Karibiku, Mission Impossible nebo Avangers.

Další část sobotního programu je připravena také ve staré Orlové. V římskokatolickém kostele vystoupí skupina We are Domi, která letos reprezentovala Českou republiku na světové hudební soutěži Eurovision Song Contest. Partnerem festivalu je TV Prima, v její fun zóně pro děti i dospělé se můžou fanoušci setkat se známými hvězdami televizních pořadů. V rámci festivalu bude také slavnostně otevřena nová naučná stezka v zámeckém parku v Orlové.

„Při přípravě druhého ročníku bylo pro nás kromě zajímavých headlinerů důležité i zapojení místních organizací a spolků. Zveřejnili jsme proto výzvu s nabídkou spolupráce a odezvou jsme byli mile překvapeni. Jsme rádi, že při organizaci festivalu jsme letos mohli propojit program POHO 2030 například s iniciativou Lodičky Dokořán, dát prostor pro představení aktivit karvinské pionýrské skupině nebo lokálním gastropodnikům. V takové spolupráci chceme pokračovat, protože nám to dává smysl i dlouhodobě. Oživění a vůbec budoucnost Karvinska je především o místních aktivních lidech, které vždy rádi podpoříme,“ řekl člen představenstva společnosti Moravskoslezské Investice a Development, a.s. a Petr Birklen

„Společnost Heimstaden dlouhodobě podporuje moravskoslezský region, kde se nachází převážná část našeho portfolia. Jako tradiční partner řady významných aktivit se rádi podílíme i na projektu transformace pohornické krajiny Karvinska POHO 2030. Věřím, že připravovaný festival s názvem POHO den se i díky našemu přispění vydaří a návštěvníci si zde užijí spoustu dobré zábavy,“ dodal generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Nedělní program nabídne zájemcům možnost účastnit se komentovaných prohlídek po pohornické krajině, a také některých areálů dolů. Na tyto prohlídky bude nutné se předem registrovat. Po celou dobu konání festivalu budou posíleny autobusové spoje z Ostravy, Karviné i Havířova. Zároveň bude mezi starou Orlovou a areálem dolu Gabriela zajištěna pravidelná kyvadlová doprava.

Zavřít reklamu