Kultura
26/04/2022 Petr Sobol

Na festivalu Ladná Čeladná v srpnu vystoupí Čechomor či Mňága a Žďorp

Během dvou festivalových dní se mohou návštěvníci těšit na 15 koncertů, divadelní představení, workshopy, čtení pohádek s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem a další doprovodný program.

Zvučná jména české hudební scény, ale i mladí talentovaní interpreti a nápaditý program pro děti. To je recept, kterého se tradičně drží festival Ladná Čeladná. Stejně tomu bude i na letošním sedmém ročníku, který připadá na 5. a 6. srpna.

Hlavními hudebními lákadly jsou Čechomor, Mňága a Žďorp, Kašpárek v rohlíku a dnes již legendární tuzemská ska kapela Sto zvířat. „Letošní program hodnotíme jako obzvlášť povedený a těší nás, že návštěvníkům můžeme nabídnout hned několik zvučných jmen české hudební scény. Velkou radost pak máme z Kašpárka v rohlíku, protože je to přesně typ kapely, který milují dospělí i děti. Což je pro nás jakožto festival orientovaný právě na rodiny s dětmi klíčové,“ uvedl ředitel festivalu Jindřich Vaněk. V programu Ladné Čeladné mají kromě ostřílených kapel místo také mladí interpreti, kteří již stihli posbírat řadu hudebních ocenění. Je to například Michal Horák, jenž získal Českého slavíka v kategorii Objev roku 2021, nebo Kateřina Marie Tichá, která se stala Objevem roku 2021 v hudebních cenách Anděl, a na Ladné Čeladné vystoupí v doprovodu oblíbené frýdecko-místecké kapely Bandjeez.

Bohatý program plný zábavy, sportu i poučení bude připraven pro děti. Malí návštěvníci se mohou zapojit například do pohybových hrátek s Honzou Onderem, jehož pořad mnozí znají z obrazovek České televize. Chybět nebude ani čtení pohádek s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem, interaktivní divadelní představení, kreativní dílny, deskové hry, soutěže a další zábavní i vzdělávací aktivity.

Konání Ladné Čeladné stejně jako v předchozích letech finančně podpořila obec Čeladná, která je důležitým partnerem festivalu. „První srpnový víkend již tradičně patří tomuto rodinnému festivalu, který si za svou sedmiletou historii získal příznivce jak mezi místními, tak přespolními návštěvníky. Věřím, že se s vámi v létě opět setkáme v co nejhojnějším počtu a vytvoříme tu pravou festivalovou atmosféru,“ řekl starosta Čeladné Pavol Lukša.

Mezi další významné partnery patří Moravskoslezský kraj, který Ladnou Čeladnou taktéž finančně podpořil. „Vnímání našeho kraje se postupně proměňuje, náš region má mezi milovníky kultury jméno, což mě samozřejmě velmi těší. Chceme přispět k dalšímu oživení kultury našeho kraje, a proto v rozpočtu pamatujeme i na podporu akcí, jakou je právě Ladná Čeladná,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama