Nejnovější zprávy: Ostravský mrakodrap chátrá, zachránit jej má projekt slavné architektky Jiřičné V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených - i ve firmě, která šije roušky

Společnost

Na dálnici se převrátilo auto, pro zraněného letěl vrtulník

​V sobotu 18. ledna po osmé hodině ranní byla na operační středisko nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala na dálnici D1 u obce Kujavy.

Foto: HZS MSK

Při nehodě byla zraněn jeden člověk, záchranáři pro něj přiletěli vrtulníkem.

Na místo události byly okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy ze Studénky.

Později si velitel zásahu na místo události povolal vyprošťovací automobil ze stanice Nový Jičín.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu, které skončilo mimo dálnici převrácené na střeše.

Hasiči ihned provedli stabilizaci převráceného vozidla a zajištění proti požáru, poskytli pomoc přítomné posádce zdravotnické záchranné služby při ošetřování zraněné osoby a zajistili komunikaci pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Provoz na dálnici byl v jednom směru přibližně na 20 minut zastaven.

Po vyšetření dopravní nehody policií zajistili hasiči převrácení havarovaného vozidla zpět na kola a následně i jeho přemístění zpět na komunikaci pomocí vyprošťovacího automobilu.

Hasiči poté uklidili komunikaci, kterou ve spolupráci s policií plně zprovoznili, neboť během likvidačních prací byla dálnice z důvodu bezpečí zasahujících složek integrovaného záchranného systému průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.