Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Na Bruntálsku v noci vážně havaroval taxík. Stav dvou lidí byl kritický

V noci z pondělí na úterý došlo k vážné nehodě osobního vozidla na silnici mezi Bruntálem a Valšovem, poblíž obce Moravský Kočov.

Vážná nehoda na Bruntálsku. Foto: se souhlasem HZS Moravskoslezského kraje

Dvě osoby byly odvezeny sanitkami do Fakultní nemocnice Ostrava, třetí do krnovské nemocnice. Hasiči taky museli použít na únik několika litrů paliva sorbent a sací roušky.

Jedním ze zraněných byl třiadvacetiletý muž, který byl v bezvědomí a utrpěl poranění hlavy. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést jej na přístrojem řízenou ventilaci," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Těžce zraněna byla i žena stejného věku, která měla poruchu vědomí a podezření na poranění mozku. Oba pacienty ošetřili záchranáři v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté je transportovali do traumatologického centra FN Ostrava," řekl Humpl.

Třetí zraněnou byla třicetiletá žena - ta utrpěla středně těžké zranění a byla při vědomí.

Podle informací Policie Moravskoslezského kraje řídil auto s označením taxislužby třiadvacetiletý muž z Bruntálska. Po průjezdu mírně pravotočivé zatáčky dostal na namrzlém povrchu vozovky smyk, najel za pravý okraj komunikace a narazil do kovového svodidla, které automobil vymrštilo do vzduchu. Po letu vůz dopadl do přilehlého silničního příkopu. Bezpečnostním pásem měla být připoutána pouze jedna ze tří cestujících osob," dodal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Zavřít reklamu