Sport
17/03/2019 Tomáš Svoboda

Na Baníku šly body stranou, důležitější byla záchrana fanouška

Ve světle záchrany života jednoho z fanoušků Baníku, který zkolaboval během sobotního utkání s Mladou Boleslaví, se výsledná remíza 1:1 jeví jako zcela banální ztráta.

Mnohem důležitější než ligové body byl vyhraný boj o život a rychle poskytnutá pomoc jednomu ze spíkrů baníkovského kotle.

Fanoušek, kterému říkají „Hrnek“, se z kolapsu probral po utkání, a jak Baník následně potvrdil na twitterovém účtu, ještě večer byl po vyšetření na vlastní žádost propuštěn z nemocnice domů.

Baníkovci se tak opět budou moci spolehnout na podporu jednoho ze skalních fanoušků.

Nejen oni, ale i všichni ostatní, v sobotu viděli na Městském stadionu fotbal, který byl určitě lepší než výkony v předchozích zápasech, kdy Baník prohrál na Spartě, doma se Zlínem a na Slavii.

Více než 10 tisíc lidí si mohlo zakřičet gól už ve 4. minutě, kdy se trefil obránce Václav Procházka. I přesto, že v sestavě chyběl zraněný Milan Baroš, si tým dokázal vytvořit další slibné šance.

Ocitl se v nich především Jakub Šašinka, ale brankář hostí Šeda jej dokázal v obou poločasech vychytat.

A tak se skóre v dalším průběhu změnilo pouze zásluhou Mladé Boleslavi, která obranu Baníku překonala ve 43. minutě díky spolupráci nebezpečného dua Komličenko – Mešanovič.

První hlavou přihrával a druhý střílel trestuhodně osamocen z hranice malého vápna.

„Konečně mužstvo zabralo a uvědomilo si, že bez týmové poctivé práce nedosáhneme výsledku. Bohužel nám chyběl jeden dokopnutý balon do sítě,“ komentoval výsledek 1:1 kouč Bohumil Páník.

Navzdory zlepšenému výkonu mužstva nebyl s bodovým ziskem spokojen ani střelec vedoucího gólu.

„Samozřejmě jsme zklamaní. Hráli jsme doma, chtěli jsme vyhrát. A hlavně jsme teď měli tři zápasy bez bodu, takže jsme věřili v to, že sérii přetneme vítězstvím. Bohužel, to se nepovedlo. Bod bereme jako ztrátu,“ uvedl Václav Procházka.

Mladoboleslavští přiznali, že je Baník zaskočil změnou rozestavení v podobě systému 3-4-3. I proto byl hlavně v úvodu lepší.

„Do poločasu jsme ale stačili vyrovnat a ve druhé půli měli takových dvacet třicet minut herně navrch. Baník se pak ale znovu dostal do tlaku a mohl strhnout vítězství na svou stranu. Oceňuju, že oba týmy hrály až do konce na vítězství,“ hodnotil trenér Jozef Weber.

Další ligový duel čeká baníkovce, kteří v sobotu udrželi soupeře tlačícího se do první šestky na pětibodovém odstupu, až za dva týdny. Po reprezentační pauze nastoupí v pátek 29. března (18:00) k derby v Karviné.

Více o sobotním boji o body i o život řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.