Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Společnost

Muže v Ostravě rozmačkal stroj, ženě vtáhl lis ruku

​U dvou vážných pracovních úrazů zasahovaly v úterý 24. května týmy záchranářů v Ostravě a poté v Krnově.

Ilustrační foto: ZZS MSK

K prvnímu vyjížděly ostravské posádky v půl deváté ráno. K další následně vzlétali letečtí záchranáři a vyjížděl tým rychlé zdravotnické pomoci z Krnova.

"Třiapadesátiletý muž byl přimáčknut strojem v jedné z ostravských firem. Po jeho vyproštění se ukázalo, že u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zasahující lékařka zjistila poranění hrudníku a horní končetiny. Záchranáři se snažili o obnovu krevního oběhu postiženého, a to za pomocí nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně, defibrilačních výbojů a dalších opatření.

"Tři čtvrtě hodiny prováděná rozšířená resuscitace však nevedla k záchraně a muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl," uvedl Humpl.

Do Sosnové na Opavsku spěchali pak záchranáři o čtyři hodiny později. Žena ve věku třiadvaceti let byla zraněna lisem na ovoce. Vyprostit její ruku ze stroje museli přivolaní hasiči.

Ještě předtím však pacientku zajistili záchranáři pomocí léků. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče zraněnou transportoval do zdravotnického zařízení vrtulník.

"Předána byla na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice," dodal mluvčí.