Společnost
12/01/2022 Petr Sobol

Muž v Ostravě ucítil zápach acetonu. Odhalil tím varnu drog

Na konci loňského roku operační důstojník přes tísňovou linku přijal oznámení od muže, který upozornil na silný zápach po acetonu v jednom z domů v Ostravě–Porubě.

Policisté po oznámení vyjeli na místo, aby věc prověřili. Už při vstupu do domu cítili silný zápach po chemikáliích, proto ihned zavolali posilující hlídky a kolegy z kriminální služby a vyšetřování.

Na zákonné výzvy z bytu nikdo nereagoval. Jelikož na místě bylo podezření z možné exploze z důvodu neodborné manipulace při výrobě drog, došlo k násilnému vstupu do bytu. Policisty byly zadrženy dvě osoby - muž ve věku 41 let a o deset let mladší žena," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Při následné kontrole bytu byly nalezeny mimo jiné chemikálie určené k nelegální výrobě pervitinu, velké množství léků, digitální váha či laboratorní technika.

Při výslechu se obě zadržené osoby k nelegální výrobě drog doznaly a u obou byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován pouze u muže. Žena je stíhána na svobodě.

Muži hrozí vyšší trest, než jeho spolupachatelce. V posledních třech letech byl za takový čin odsouzen a potrestán a nyní mu hrozí až desetileté vězení. Ženě hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let," dodala Michalíková.

Sdílejte článek