Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Společnost

Muž v dresu Sergeje Zubova v Ostravě ukradl kartu a utratil z ní 12 korun

Policie hledá muže, který je zřejmě fanouškem hokejového klubu Dallas Stars.

Foto: Policie ČR

Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Vítkovice prověřují okolnosti přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dosud neznámý pachatel si přisvojil platební kartu, se kterou provedl neoprávněnou platbu ve výši 12 korun.

"I přes takovou nízkou částku se jedná se o trestný čin - je to zneužití platební karty," vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osoby či možného svědka události. Ten by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku.

K popisu osoby uvádíme, že se jedná o muže staršího věku, šedými vlasy, střední postavy, vysoký okolo 170 cm, oblečeného do dresu zelené barvy s nápisem DALLAS STARS s číslem 56 na zádech (tento dres nosí v NHL hokejista Sergej Zubov), černé kalhoty, zelenou baseballovou čepicí a černé boty. Na obličeji měl černý respirátor.

"Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu," dodala Eva Michalíková.

Zavřít reklamu