Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Muž usnul s cigaretou, oheň jej popálil a poničil i dům

​Devět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 11. prosince brzy ráno v obci Liptaň, místní části Bučávka (okres Bruntál), u požáru přízemního rodinného domku se sedlovou střechou.

Foto: HZS MSK

"Za předběžné odhadovanou půlmilionovou škodu může nedbalost majitele, který skončil po oslavě s cigaretou v posteli," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru rodinného domku o půdorysu 8 krát 5 metrů informováno v sobotu krátce před třetí hodinou ranní.

Do Bučávky ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Bruntál, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – z obcí Liptaň, Slezské Rudoltice, Město Albrechtice, Krnov, Jindřichov, Třemešná a Osoblaha.

"Hasiči předali týmu záchranářů jednu zraněnou osobu – popálenou na končetinách a nadýchanou kouřem. Oheň dostali pod kontrolu za 45 minut, dohašování jim zabralo další hodinu a půl. Do sobotního poledne budou hlídat požářiště dobrovolní hasiči," dodal Kůdela.

Zavřít reklamu