Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Společnost

Muž (46) zahynul po nárazu skútru do svodidel

​Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, ve čtvrtek 26. května ráno, u dvou vážných nehod motocyklistů. Odehrály se v rozmezí pouhých dvaceti minut.

Foto: ZZS MSK

Deset minut po osmé přijali operátoři tísňové volání od obce Kozmice. Nahlášena byla havárie skútru s nárazem do svodidel.

"Na místo vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi byli vysláni letečtí záchranáři. Šestačtyřicetiletý muž nejevil po kolizi žádné známky života," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zasahující lékař u něj zjistil mnohočetná poranění v oblasti hrudníku a pánve. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci. Postiženému zajistili dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, a provedli další opatření.

"Jejich snaha však nevedla k úspěchu a po více než půlhodinovém úsilí musel lékař konstatovat smrt," uvedl Humpl.

V půl deváté vyjížděly ostravské týmy ke střetu motocyklisty s osobním automobilem. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl ve vážném stavu – při nehodě utrpěl těžké poranění nohy a zraněnu měl i ruku.

Posádky ZZS mu podaly léky tlumící bolest, naložily krční límec, uložily pacienta do podtlakové matrace a podaly infusní roztok. Muž byl následně transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.