Společnost
07/06/2022 Petr Sobol

Multižánrový Barrák music hrad do Ostravy přivede Rybičky 48, Marpa či No Name

Stále populárnější Barrák music hrad zaujme již potřetí místo na Slezskoostravském hradě. Jak je zvykem, nabídne koncerty všech možných žánrů i stand-up comedy.

Stejně jako v minulém roce, i nyní bude Barrák music hrad rozdělen na dvě části. Ta první odstartuje 30. června a potrvá do 16. července. Po krátké pauze se na hrad vrátí v srpnu, a to v termínu 12. – 26. 8.

Sérii koncertů zahájí Rybičky 48, kterým bude sekundovat čáslavská partička Civilní obrana. Hned 1. července zahájí letní prázdniny oblíbení Tata Bojs, kterým předskočí opavští Kofe-in.

V minulém roce vzniklý festival PUNK!!! byl jednodenní, ovšem letos se protáhne rovnou na dva dny. České i zahraniční kapely – například The Exploited, GBH nebo Plexis, vystoupí během 2. a 3. července. A pro přespolní bude v hradní zahradě připraveno také stanové městečko.

Žádná pauza se po dvou náročných punkových dnech nekoná, Barrák music hrad se ovšem přeorientuje zase na jiný žánr. Jazzová legenda Laco Déczi & Celula New York vystoupí 4. července.

Naprostou specialitou bude koncert chystaný 7. července. Představí se totiž klasika bez fraků, smyčcový orchestr Unique Orchestra. Zazní Vivaldi, Smetana i Brahms, ale těšit se můžete i na rockové pecky od AC/DC, The Clash, Mötorhead, Queen nebo Beatles ve speciální úpravě.

Směrem k rapu a hip hopu se vydá projekt 8. července, kdy hrad rozpálí PSH, Mc Gey a Idea. Metal a rock přijedou reprezentovat Harlej a Coincidence 9. července. Bránice polechtají 10. července se svou stand-up comedy show Slzy štěstí. Ke kytarám se pak Barrák music hrad vrátí 14. července. Rockovou kapelu s klávesami, XIII. století doplní ostravská Degradace. 15. července se z pódia bude linout charismatický hlas Martina Zellera s Cocotte Minute, které doplní Electrïck Mann a Periferic. Červencovou sérii zakončí 16. července Marpo & Troublegang.

Ani v srpnu nebudou ochuzeni fanoušci různých hudebních stylů. Druhou část projektu zahájí 12. srpna vycházející hvězda, populární i za hranicemi, Redzed a Sodoma Gomora. Z Kazachstánu pocházející Viktor Sheen naladí posluchače na vlnu rapu 14. srpna. Jméno Jiří Urban mnohým možná naskočí ve spojitosti s Arakain, patří mezi zakladatele této kapely. Jeho syn, Jiří Urban mladší, zase působí v Dymytry. A tyhle dvě kapely vystoupí na společném koncertu 18. srpna.

Festival Metal!!! se setkal s nadšenými ohlasy hned po svém prvním ročníku. Díky své oblíbenosti mezi komunitou metalových fanoušků se letos dočká trvání v podobě dvou dnů. Velkým lákadlem festivalu jsou Napalm Death, Exhumed nebo Catastrofy.

Od tvrdé hudby se 24. srpna přesune Barrák music hrad zase k popovějším melodiím. Oblíbenou slovenskou hudební stálici, která brázdí i české hudební festivaly, No Name, doprovodí havířovští Ajdontker a nováčci na scéně, Realita.

Oblíbená česká metalová kapela Škwor na hrad přijede 25. srpna. Závěr léta bude patřit královnám rapu. České Sharlotě a slovenské Simě, která se osvědčila už v minulém roce, kdy rozparádila celý dav.

Koncerty budou končívat okolo 22. hodiny. O gastro zónu se letos postará Jazz Club Havířov. Kromě hudebního klubu provozuje i bistro, jehož kuchyně se zaměřuje na klasiku se závanem Asie či Mexika.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama