Nejnovější zprávy: V Ostravě má premiéru muzikál Květiny pro paní Harrisovou ​Věřím, že mám týmu pořád co dát, říká ostravský kapitán Petr Bohačík

Společnost

Motocyklista a jeho spolujezdkyně utrpěli vážná zranění při střetu s autem

​Posádky záchranářů zasahovaly v sobotu 16. května u vážné nehody na Novojičínsku.

Foto: Záchranáři

Krátce po čtrnácté hodině byl krajskému operačnímu středisku záchranářů oznámen střet automobilu s motocyklem v obci Trojanovice.

"K zásahu ihned vyjely týmy RZP a rendez-vous z Frenštátu pod Radhoštěm, vzlétli rovněž letečtí záchranáři z Ostravy," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Padesátiletá žena byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři zjistili při prvotním vyšetření známky svědčící pro poranění mozku, dále zranění hrudníku a obou dolních končetin.

Ženě musely být zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace, byla uložena do podtlakové matrace a po podání léků ji posádka Letecké záchranné služby šetrně transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě.

O rok mladší muž utrpěl těžké zranění v oblasti hrudníku a břicha. Byla mu poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté jej pozemní týmy záchranářů přepravily na urgentní příjem frýdecko-místecké nemocnice.