Nejnovější zprávy: Před 90 lety vznikla Vazební věznice Ostrava VŠB-Technická univerzita Ostrava a pivovar Ostravar budou spolupracovat

Proměny kraje

Moravskoslezský kraj se prezentuje na veletrhu v Brně chytrými technologiemi

​Poprvé v historii Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který dnes začal, se prezentují ve společné expozici dva kraje.

Foto: MSK

Moravskoslezský a Ústecký kraj spojilo dohromady partnerství Platformy uhelných regionů. Představitelé obou krajů považují tento veletrh za vhodnou příležitost pro představení regionů s jasnou vizí a vysokým potenciálem pro technologický rozvoj.

Expozice Moravskoslezského kraje tradičně dává prostor vybraným firmám, které v regionu sídlí a podnikají v oblasti chytrých technologií, vysokého strojírenství nebo technologií s vysokou přidanou hodnotou.

Kraj tak chce prezentovat nejen technologickou vyspělost, ale především dát prostor firmám k navázání nových kontaktů a propojit je se silnými partnery v zahraničí. Podobně je to i v Ústeckém kraji.

Proto oba kraje spojily síly a obě expozice, které spolu v Brně několik let sousedily, vzájemně propojily. Mostem se stalo společné zapojení do Platformy uhelných regionů, jíž jsou oba kraje členy.

„Moravskoslezský kraj, spojovaný v minulosti převážně s těžkým průmyslem a hutnictvím je dnes vnímán jako kraj moderních oborů, především IT. Dokazuje to účast našich firem na veletrhu, které se každoročně mění. Dáváme najevo světu, že Moravskoslezský kraj již není krajem starých fabrik a montoven, ale naopak rejdištěm firem, které vyvíjejí hi-tech. Našim podnikatelům umožňujeme bezplatně se prezentovat na nejprestižnějším veletrhu ve střední Evropě a před těmi nejlepšími v oboru. Vzkaz našim firmám je jasný: Nebudeme od vás nakupovat produkty a technologie za miliony, ale ty miliony vám pomůžeme sehnat prostřednictvím podobných akcí,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Návštěvníci tak mohou v expozici kraje na brněnském strojírenském veletrhu shlédnout prezentaci společností EPO MACHINERY, Smartev CDS, Sectron nebo Comac Cal.

Spoluvystavující firmy podnikají v oblasti strojírenství, a zároveň patří mezi inovační společnosti zaměřené na vývoj a realizaci chytrých řešení.

Například společnost SECTRON s.r.o. působí již 23 let v oboru bezdrátových technologií.