Proměny kraje
06/04/2019 Jaroslav Baďura

​Moravskoslezský kraj navýšil příspěvky na ozdravné pobyty předškoláků

Moravskoslezský kraj přidal dětem na pobyty na čistém vzduchu 3 a půl milionu korun.

Celkově tak letos na ozdravné pobyty půjde z krajského rozpočtu 17 milionů. Pro žáky prvního stupně základních škol je určeno 10 milionů, zbytek využijí mateřinky.

Aktuálně vyrazilo na ozdravný pobyt několik škol z Moravskoslezského kraje. Děti ze Základní školy Velká Polom navštívila ve Velkých Karlovicích náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová.

„Školáci se mají ve Velkých Karlovicích báječně, bydlí v hotelu uprostřed lesa. Procházku s nimi jsem si opravdu užila. Myslím, že skvěle se mají i děti z mateřských škol. V těchto dnech jsou díky krajské dotaci na ozdravném pobytu také předškoláci z ostravských mateřských škol U Dvoru, Zelená a Generála Janka, čtrnáctidenní pobyt si společně užívají v Karlově pod Pradědem. V Malé Morávce tráví čas děti z opavské mateřinky Srdíčko, do Horní Lomné vyrazily se svými učitelkami děti z MŠ Radvanice. Mateřinka z Bartovic je v těchto dnech na ozdravném pobytu v Horní Bečvě,“ vyjmenovala náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová.

Finance určené na ozdravné pobyty dětí ještě nejsou úplně vyčerpané. K dispozici je stále 1,78 mil. Kč na pobyty mateřských škol, základní školy mohou využít ještě 1,198 mil. Kč.

Moravskoslezský kraj přijímá žádosti o dotace až do konce října 2019.

„Do Velkých Karlovic vyjelo z naší školy přes 90 žáků. Pro nás pedagogy je to sice náročnější, ale pro děti jsou ozdravné pobyty určitě velkým přínosem. Posílí imunitu, zlepšují si kondici, ale také samostatnost. Důležitý je i sociální dopad. Děti si vyjasní vztahy, učí se spolu trávit čas, starší pomáhají mladším a to určitě stojí za to,“ řekla vedoucí ozdravného pobytu Milada Šlechtová ze ZŠ Velká Polom.

Sdílejte článek