Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Moravskoslezský kraj: méně nakažených, ale více pacientů ve vážném stavu

​V Moravskoslezském kraji v sobotu přibylo 1032 nově nakažených koronavirem. Přírůstek je o více než 400 nižší, než tomu bylo před týdnem.

Ilustrační foto: Beáta Kapošváry

Minulou sobotu v kraji přibylo 1479 pozitivně testovaných. Přibývá ale hospitalizovaných v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

"Epidemie je i přes víkend ve znamení brzdění, ale to, co našim nemocnicím dělá velké starosti, je růst počtu pacientů vyžadujících intenzivní péči. Bohužel tam se situace zhoršila," uvedl hejtman.

Celkový počet lidí vyžadujících hospitalizaci poklesl. Je jich 865, což je o 61 méně než v pátek. Na jednotkách intenzivní péče 121 z nich, což je jedno z nejvyšších čísel od počátku prosince.

V mnoha zdravotnických zařízeních kvůli vysokému počtu covid pozitivních a nedostatku personálu pomáhají vojáci. Nemocnice omezily plánované operace a některé i ambulantní péči, stále v nich až na stanovené výjimky platí zákaz návštěv.

V Moravskoslezském kraji i nadále klesá hodnota sedmidenní incidence. Aktuálně na 100.000 obyvatel připadá 953 nakažených za posledních sedm dní.

Horší je situace ve Zlínském a Pardubickém kraji a na Vysočině. Od počátku epidemie bylo v kraji s 1,2 milionu obyvatel zaznamenáno 268.273 případů nákazy. V souvislosti s koronavirem v kraji dosud zemřelo 4290 lidí.

V regionu zdravotníci podali přes 1,4 milionu dávek vakcíny, dvě dávky očkování má přibližně 52 procent obyvatel.

Zavřít reklamu