Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Politika

Moravskoslezský hejtman Vondrák bude obhajovat svůj post

Foto: Vladimír Pryček

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) bude v podzimních krajských volbách obhajovat svůj post. Rozhodli o tom delegáti krajského sněmu ANO, který se dnes uskutečnil v Ostravě. ČTK to sdělila krajská manažerka Markéta Nowaková.

"Věřím, že zůstaneme v čele kraje, máme stabilní koalici s ODS a KDU-ČSL, ve které bychom rádi setrvali. V tuto chvíli má ANO 22 krajských zastupitelů, což považuji za minimum, které chceme a musíme obhájit. Ambiciózní cíl je potom 25 a více zastupitelů," řekl Vondrák, který je zároveň krajským předsedou hnutí.

Stávající hejtman byl jediným kandidátem na lídra, hlasovalo pro něj 77 ze 79 přítomných delegátů. Proti nebyl nikdo a dva delegáti včetně Vondráka se hlasování zdrželi. Na další místech kandidátky jsou nynější náměstci hejtmana Jaroslav Kania a Jan Krkoška.

Už známými protikandidáty Vondráka budou například někdejší ostravský primátor Petr Kajnar, který se loni po letech vrátil do ČSSD, náměstek hejtmana Lukáš Curylo (KDU-ČSL), karvinská zastupitelka Zuzana Klusová (Piráti) nebo dlouholetý ostravský i krajský zastupitel Josef Babka.

Krajští delegáti rozhodli také o kandidátech pro volby do Senátu. V senátním obvodu Frýdek-Místek bude o post senátora usilovat předseda fotbalového klubu Radim Mamula, v obvodu Ostrava-město ANO vsadí na ředitele Psychiatrické nemocnice v Opavě Zdeňka Jiříčka a v Karviné bude hnutí ANO reprezentovat starosta Stonavy Ondřej Feber.