Nejnovější zprávy: Frenštát si připomene 30 let od začátku odsunu ruských vojáků z města Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

Politika

Moravskoslezské ANO vybralo lídry, v Ostravě je v čele primátor

Hnutí ANO v Moravskoslezském kraji schválilo své kandidátní listiny pro podzimní komunální volby.

Tomáš Macura. Foto: ostrava.cz

O funkci primátora se v Ostravě bude ucházet dosavadní první muž krajské metropole Tomáš Macura. Rozhodl o tom krajský sněm, který se uskutečnil v Ostravě.

V dalších statutárních městech se v čele kandidátek objeví Josef Bělica, který bude lídrem v Havířově na Karvinsku, kde nyní působí jako náměstek primátorky.

Jedničkou Karviné bude náměstek hejtmana Martin Gebauer, kandidátku v Opavě povede poslanec Pavel Juříček a v čele kandidátky ve Frýdku-Místku stane právník Radovan Hořínek.

"Celý sněm proběhl bez komplikací, protože jako kraj jsme jednotní. Osobně věřím, že budeme schopni zopakovat vítězství, a to jak z voleb do Poslanecké sněmovny, tak do kraje v roce 2016. Postavili jsme velmi silné kandidátky a hlavně silné kandidáty na primátory jednotlivých statutárních měst," řekl krajský předseda Petr Glončák.

Sněmu se účastnilo 64 delegátů z celého kraje. Jeho účastníci potvrdili také kandidáty na senátory.

V obvodu Ostrava-město bude o tento post usilovat majitel cukrárny Ivo Gondek, v Karviné ředitel nemocnic v Havířově, Karviné a Orlové Jiří Matěj a v Opavě pedagožka Simona Horáková.