Nejnovější zprávy: Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty Blázinec: Na hokej s rouškou a v mezerách ob řadu i sedadlo

Společnost

Mladík (24) spadl z 8. patra, záchranáři dlouho bojovali o jeho život, nakonec zemřel

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 30. listopadu odpoledne u tragického pádu z výšky na Karvinsku.

Ilustrační foto: Archiv

Ve čtvrt na čtyři bylo operační středisko kontaktováno s informací o události v Orlové. Podle telefonátu na tísňovou linku mělo dojít k pádu člověka z osmého patra domu.

"Na místo ihned vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z orlovské základny. K zásahu následně vzlétl také vrtulník LZS z Ostravy," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Čtyřiadvacetiletý muž byl nalezen ležící před domem. V okamžiku příjezdu zdravotnických týmů byl v bezvědomí a jeho stav se jevil jako kritický.

"Zasahující lékař zjistil mnohočetná a život ohrožující poranění. Provedl intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci, pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem, uložen do vakuové matrace," popsal zásah Humpl.

Záchranáři zahájili nitrožilní podávání léků a následně postiženého připravili k leteckému transportu do nemocnice. Po naložení do vrtulníku však došlo k selhání krevního oběhu a posádky musely zahájit resuscitaci.

"Přes půl hodiny probíhající snahu o obnovení srdeční činnosti muž podlehl svým poraněním a lékaři byli nakonec nuceni konstatovat jeho smrt," dodal mluvčí.