Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Společnost

Mladá žena chtěla skočit z mostu pod auta. Zachránil ji strážník, který se vracel ze služby

Policista v civilu, který se zrovna vracel ze služby, zabránil obrovské tragédii. Nebýt jeho, mladá žena by se nejspíš připravila o život.

Ostravský strážník zabránil tragédii. Foto: Městská policie Ostrava

Cesta ostravského strážníka Jiřího Kantora, který se v úterý krátce po devatenácté hodině vracel po službě domů, nabrala nečekaný zvrat. Na mostní konstrukci v Ostravě-Dubině na ulici Vlasty Vlasákové totiž spatřil mladou ženu, která se nebezpečně nakláněla přes zábradlí mostu.

Strážník se s pětadvacetiletou ženou pokusil navázat kontakt, ona s ním ale odmítla komunikovat. Naopak - s nepřítomným výrazem v obličeji mu pouze neustále opakovala, že chce skočit z mostu. „Opakované pokusy strážníka o navázání kontaktu se ženou nebyly úspěšné. Po nějaké chvíli pak bylo z chování mladé ženy zjevné, že svůj záměr skočit z mostu myslí zřejmě vážně," uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Žena se začala nebezpečně naklánět přes zábradlí a navíc říkala, že skočí pod projíždějící vozidla. „Vzhledem k okolnostem a závažnosti situace strážník neváhal a během okamžiku i přes aktivní odpor ženu strhnul ze zábradlí zpět na chodník. Vzhledem ke stupňující se agresivitě ženy strážník požádal kolemjdoucího občana o pomoc při stabilizaci ženy do doby příjezdu hlídky a zdravotníků, které stihnul přivolat ještě před provedením zákroku," dodal Machů.

Mladá žena byla následně předána do péče zdravotníků. Celou věcí se bude dále zabývat Policie České republiky.