Nejnovější zprávy: V Ostravě se rozpadla koalice, začalo jednání o nové V Ropicích havarovala cisterna naplněná 25 tunami čokolády

Sport

Místo Petřkovic mistři ze Slavie! Baník čeká atraktivní generálka

Působilo to jako špatný vtip, když Baník před časem oznámil, že generálku na těžké jarní boje o záchranu v lize sehraje s "pouze" třetiligovou Odrou Petřkovice. Vše se ale razantně změnilo. Do Ostravy nakonec přijede pražská Slavia.

Nic proti Petřkovicím, ale pro fanoušky i samotné hráče to jistě bude podstatný rozdíl, když v sobotu 10. února nastoupí na ostravském Městském stadionu proti úřadujícímu mistrovi Slavii Praha.

„Když se taková příležitost naskytla, rozhodli jsme se ji využít. Těžko bychom sehnali kvalitnějšího soupeře, který by nás prověřil před začátkem jara. Věříme, že i naši fanoušci si takový zápas, byť v něm nepůjde o body, nenechají ujít,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Pražský rival disponuje na tuzemské poměry hvězdným kádrem, který od zimy vede nový trenér Jindřich Trpišovský. Oba kluby mohly na přípravný zápas přistoupit hlavně proto, že se spolu v aktuální sezóně již dvakrát utkaly. Doma baníkovci uhráli před plným stadionem remízu 0:0, v pražském Edenu pak na závěr podzimu prohráli 1:2.

Atraktivní ligová generálka na jarní část HET ligy se bude hrát v sobotu 10. února od 15:00 na hlavní hrací ploše Městského stadionu. Vstupné na zápas bude činit 100 korun. Držitelé permanentek budou mít vstup zdarma.