Nejnovější zprávy: V Ostravě vznikla Půjčovna hraček. Pomáhá i rodičům, kteří nemají doma místo nebo tolik peněz Ostravské flanelové dny nabídnou Petru Pavlovi funkci prezidenta

Sport

Milionové nákupy v nové éře Baníku. 5 nejdražších posil, které do Ostravy přivedl majitel Brabec

Je tomu už šest let, co se Václav Brabec stal majitelem Baníku. Ten klub pomalu vrací mezi tuzemskou špičku.

David Lischka (vpravo) je nejdražší posilou Baníku v éře majitele Václava Brabce. Foto: se souhlasem FC Baník Ostrava

Václav Brabec nepřebíral Baník ve snadné pozici. Provoz klubu ho stál už spoustu nervů, ale taky peněz, které investoval do posil. Podívejte se, za které hráče musel (podle údajů portálu transfermarkt.com) zaplatit nejvyšší odstupné.

Karel Pojezný - cca 9,8 milionů korun

Jedna ze zimních posil Baníku. Ostravané koupili nadějného obránce a reprezentanta do jednadvaceti let z Jihlavy. Baník má sice nyní stoperů dostatek, o dvacetiletého Karla Pojezného se ale zajímaly i další ligové týmy, a tak si ho ostravský klub pojistil. Obratem ho ale poslal na hostování do Pardubic.

Jiří Klíma - cca 10,5 milionů korun

Bez deseti centimetrů dva metry vysoký útočník přišel do Baníku v létě z Mladé Boleslavi, za kterou dal v uplynulých dvou sezonách pokaždé sedm branek. V Ostravě se pětadvacetiletý forvard, jenž dříve hrával i za Jihlavu, uvedl velmi dobře a na podzim se trefil pětkrát. Sázka na něj se vyplácí.

Daniel Holzer – cca 11,5 milionů korun

Už jako mladý se stal kapitánem v té době druholigového Baníku. Ten ale v roce 2016 tehdy dvacetiletý talent opustil a přestoupil do Sparty. Na Letné se ale neprosadil tak, jak by si přál. Hostoval taky ve Zlíně a v roce 2018 se vrátil do Baníku. Na své předešlé výkony v ostravském dresu však nenavázal a od léta je hráčem Slovácka.

Ladislav Almási - cca 11,5 milionů korun

Baník v létě nepřivedl do útoku jen Klímu, ale taky Ladislava Almásiho. Dvaadvacetiletý slovenský útočník, který měří 196 centimetrů, dorazil z Ruska, patřil ale Ružomberoku, jemuž Baník musel zaplatit tučné odstupné. Investice se ale klubu vyplácí. Almási odehrál parádní podzim, dostal se do slovenské reprezentace, v posledním kole dal dva góly Slavii a na kontě má už osm ligových tref!

David Lischka – cca 15,9 milionů korun

Dosud nejdražší nákup majitele Brabce. David Lischka v Baníku působil už na podzim, to ale v týmu jen hostoval ze Sparty. Čtyřiadvacetiletý bek nabral zpět ztracené sebevědomí a získal pevný flek v ostravské sestavě, jenže Baník na něj neuplatnil opci a Lischka se v zimě vrátil do Sparty. Krátce na to se ale vydal do Ostravy znovu – tentokrát už na přestup, který Baník stál okolo 16 milionů korun.