Sport
26/08/2022 Petr Sobol

Milionáři z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, kteří sportovci si loni vydělali nejvíc peněz

Prestižní časopis Forbes před pár dny zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících sportovců České republiky. Mezi elitu se dostalo i několik zástupců z Moravskoslezského kraje.

Nejlépe placeným českým sportovcem byl třetí rok po sobě basketbalista Tomáš Satoranský, který si podle Forbesu od loňského června do letošního července vydělal 242 milionů korun. A kolik si vydělali nejlépe placení sportovci z Moravskoslezského kraje?

Petr Mrázek (hokej, Chicago) – 67 mil. korun

Před minulou sezonou si plácl s Torontem, se kterým podepsal tříletou smlouvu na více než 11 milionů dolarů. Věřil, že se v kanadské organizaci stane jedničkou a s týmem dojde do nejdál. Jenže Petra Mrázka trápily zdravotní problémy i výkyvy formy a po roce v Torontu skončil. Nyní je třicetiletý rodák z Ostravy v Chicagu, kde by měl mít pevnější pozici.

Radek Faksa (hokej, Dallas) – 71 mil. korun

Radek Faksa se chystá už na svou osmou sezonu v NHL, ve které nehrál jinde než v Dallasu. V organizaci Stars z něj vyrostl defenzivní a ohromně cenný specialista, který s klubem podepsal v roce 2020 luxusní pětiletý kontrakt. Osmadvacetiletý útočník z Opavy má v NHL pevný flek.

Jan Veselý (basketbal, Barcelona) – 75 mil. korun

Basketbalová hvězda vyválčila svůj čtvrtý titul ve Fenerbahce, čímž Jan Veselý svou tureckou misi uzavřel. V další sezoně bude dvaatřicetiletý basketbalista z Ostravy hrát ve slavné Barceloně, kde se potká i s Tomášem Satoranským. Veselý, jenž se v současné době připravuje na mistrovství Evropy, se španělskému velkoklubu upsal na tři roky.

Ondřej Palát (hokej, New Jersey) – 126 mil. korun

Jednatřicetiletý útočník si zahrál třetí finále NHL v řadě, tentokrát ale s Tampou Bay na Stanley Cup nedosáhl – úspěšnější totiž bylo Colorado. Tím útočník z Frýdku-Místku své působení u Ligthning uzavřel a zamířil do New Jersey, se kterým podepsal pětiletý kontrakt na třicet milionů dolarů.

David Pastrňák (hokej, Boston) – 170 mil. korun

V žebříčku sportovců Moravskoslezského kraje je první, v celkovém pořadí mu patří pomyslný bronz. Šestadvacetiletý rodák z Havířova odehrál další povedenou sezonu, v jejímž závěru pomohl ke třetímu místu na mistrovství světa. V NHL má před sebou poslední rok smlouvy s Bostonem a čeká se, jak bude vypadat jeho nový kontrakt. Dá se čekat, že mu vynese alespoň deset milionů dolarů ročně.

Sdílejte článek