Nejnovější zprávy: Hornickou polikliniku čeká velká rekonstrukce. Opravy omezí chod ambulancí Fotil prezidenty i horníky. Nová kniha téměř zapomenutého fotografa představuje Ostravsko

Sport

Milionáři z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, kteří sportovci si loni vydělali nejvíc peněz

Prestižní časopis Forbes před pár dny zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících sportovců České republiky. Mezi elitu se dostalo i několik zástupců z Moravskoslezského kraje.

Nejlépe vydělávajícím sportovcem z Moravskoslezského kraje je David Pastrňák. Foto: Karel Švec, HC Slavia Praha

Nejlépe placeným českým sportovcem byl třetí rok po sobě basketbalista Tomáš Satoranský, který si podle Forbesu od loňského června do letošního července vydělal 242 milionů korun. A kolik si vydělali nejlépe placení sportovci z Moravskoslezského kraje?

Petr Mrázek (hokej, Chicago) – 67 mil. korun

Před minulou sezonou si plácl s Torontem, se kterým podepsal tříletou smlouvu na více než 11 milionů dolarů. Věřil, že se v kanadské organizaci stane jedničkou a s týmem dojde do nejdál. Jenže Petra Mrázka trápily zdravotní problémy i výkyvy formy a po roce v Torontu skončil. Nyní je třicetiletý rodák z Ostravy v Chicagu, kde by měl mít pevnější pozici.

Radek Faksa (hokej, Dallas) – 71 mil. korun

Radek Faksa se chystá už na svou osmou sezonu v NHL, ve které nehrál jinde než v Dallasu. V organizaci Stars z něj vyrostl defenzivní a ohromně cenný specialista, který s klubem podepsal v roce 2020 luxusní pětiletý kontrakt. Osmadvacetiletý útočník z Opavy má v NHL pevný flek.

Jan Veselý (basketbal, Barcelona) – 75 mil. korun

Basketbalová hvězda vyválčila svůj čtvrtý titul ve Fenerbahce, čímž Jan Veselý svou tureckou misi uzavřel. V další sezoně bude dvaatřicetiletý basketbalista z Ostravy hrát ve slavné Barceloně, kde se potká i s Tomášem Satoranským. Veselý, jenž se v současné době připravuje na mistrovství Evropy, se španělskému velkoklubu upsal na tři roky.

Ondřej Palát (hokej, New Jersey) – 126 mil. korun

Jednatřicetiletý útočník si zahrál třetí finále NHL v řadě, tentokrát ale s Tampou Bay na Stanley Cup nedosáhl – úspěšnější totiž bylo Colorado. Tím útočník z Frýdku-Místku své působení u Ligthning uzavřel a zamířil do New Jersey, se kterým podepsal pětiletý kontrakt na třicet milionů dolarů.

David Pastrňák (hokej, Boston) – 170 mil. korun

V žebříčku sportovců Moravskoslezského kraje je první, v celkovém pořadí mu patří pomyslný bronz. Šestadvacetiletý rodák z Havířova odehrál další povedenou sezonu, v jejímž závěru pomohl ke třetímu místu na mistrovství světa. V NHL má před sebou poslední rok smlouvy s Bostonem a čeká se, jak bude vypadat jeho nový kontrakt. Dá se čekat, že mu vynese alespoň deset milionů dolarů ročně.

Zavřít reklamu