Gastronomie
09/05/2022 Petr Sobol

Markéta skončila před branami finále. Na závěrečné výzvy se stejně netěšila

Cesta Markéty Tomáškové pořadem Peče celá země skončila. Soutěžící z Ostravy vypadla těsně před branami finále.

Soutěžící ze Staré Bělé, jejíž cestu pořadem Magazín PATRIOT bedlivě sledoval, v pořadu, který běží na prvním programu České televize, patřila k favoritkám. Dokonce byla třikrát vyhlášena pekařkou týdne.

Markéta Tomášková ale nakonec v předposledním díle vypadla. „Popravdě jsem byla moc ráda, že už můžu domů. Spadlo ze mě velké napětí, na dvě nejtěžší finálové disciplíny jsem se totiž vůbec netěšila,“ svěřila se nám.

Soutěž byla hodně náročná, na druhou stranu, Markétě zbýval do finále poslední krok. „Mě spíš překvapovalo, že tam pořád ještě jsem. Myslím, že víc to mrzí mé fanoušky, píšou mi teď na Instagramu stovky lidí, kteří mi fandili a kteří mě podporují. Dostávám od nich moc hezké vzkazy,“ svěřila se ostravská soutěžící.

Předposlední epizoda odstartovala pečením chleba. Ten od Markéty měl skvělou náplň, ale byl nedopečený. Podle porotců mohl být klidně menší. „Celou soutěž jsem se potýkala se stejným problémem, a to s velikostí mých výrobků. Já, jak máme velkou rodinu, neumím v malém ani myslet. Navíc jsem si říkala, co by mi porotci řekli na malý chlebíček z formy,“ usmála se Markéta, která zpětně přiznala, že kdyby chleba pekla znovu, tak by ho udělala poloviční. „Navíc v chlebu byla žitná mouka a to jsem nedomyslela, žitný chléb se nesmí krájet horký,“ dodala.

Následovalo pečené Dobošova dortu. Markéta ho nikdy předtím nedělala, s výzvou se ale poprala na výbornou. Zato dort v poslední výzvě ji tentokrát moc nesedl.

„A to jsem ho přitom zkoušela nejvíc ze všech dortů, které jsme pekli. Trvalo mi dlouho vymyslet, jak udělat, aby vzniklo něco zajímavého na řezu. Chtěla jsem se vyhnout vykrajování zvířátek, zdálo se mi to infantilní. A vidíte, zrovna takhle si to porota představovala,“ řekla Markéta a pokračovala: „Ono je to hodně o osobním vkusu. Popravdě mi bylo po dopečení líto Jany, že se jí ten dort taky nepovedl, no a jak ho porota chválila. Já jsem byla s vnitřkem spokojená, víc mě mrzí ten vzhled, to bylo opravdu hrozně nevzhledné. Když už teď vím, co se porotě líbí, tak bych ho už jen potřela krémem.“

Rozhodování bylo hodně těsné, do finálového kola ale nakonec Markéta nedošla. „Zpětně bych si v tomto díle pár věcí zjednodušila,“ přiznala soutěžící z Ostravy, která se sama nikdy za favoritku nepovažovala.

Kdo soutěž Peče celá země vyhraje, to se dozvíme už za pár dní. „Velmi mě překvapilo, že vypadl Zdeněk, to byl můj favorit. Vždycky jsem myslela, že ve finále bude on a Jana,“ uzavřela Markéta Tomášková.

Sdílejte článek