Nejnovější zprávy: Společnost CENTRUM Moravia Sever otevřela v Opavě autosalon užitkových vozů Mercedes Developer investuje 2 miliardy do zóny v Hrušově. Vznikne tam 700 pracovních míst

Společnost

Mám prý zajímavý frňák, svěřil se v Kafrárně herec Vladimír Polák

​Diváci červnové Kafrárny - talkshow Petra Kubaly si tentokrát doslova "pošmákli".

Foto: Jan Lipovský

Hosty v ostravském klubu Atlantik totiž byli uznávaný kuchař Roman Hadrbolec, který vařil mnoha hollywoodským hvězdám, a Vladimír Polák, který sice vařit neumí, ale zato je to oblíbený herec mnoha ostravských scén.

Hudební doprovod po celý večer zajišťoval nadaný mladý hudebník René Matlášek, který dokonce Petra Kubalu obsadil ve svém nejnovějším klipu k písni Friendzone (do role "nějakého vola").

První otázka Petra Kubaly na světoznámého kuchaře samozřejmě cílila na jeho začátky. Rodák z Ostravy svou kariéru odstartoval ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Alpách, kde se tento tam zvaný "scheisse Auslander" (přeložme to jako "nevítaný cizinec") promyl saláty, probil pstruhy a provařil omáčkami až na uznávaný vrchol.

Než však vařil hvězdám stříbrných pláten jako jsou Jack Nicholson, Arnold Schwarzenegger, Cher nebo Paul Newman, působil v Austrálii, na výletní lodi a na vojně v pojízdném vozíku. "Co má rád Arnold?" zajímal se moderátor. "Hlavně masa s různými omáčkami a sladké. Jeho maminka mě naučila dělat štrúdl, jak ho dělá ona."

Jak je Petrovým zvykem i Roman Hadrbolec od něj dostal osobní dárek spojený s jeho profesí, a to balíček instantních polévek a jídel, na což hvězda gastronomie reagovala slovy: "Já tě zabiju."

Naštěstí se tak nestalo a po písni Reného Matláška do křesla pro hosty usedl herec a improvizátor Vladimír Polák, který dorazil přímo z představení Tři tygři. Svěřil se, že má improvizaci rád, protože si nemusí opakovat texty.

"My jsme si v Tygrech říkali, že nechceme dělat politickou satiru, protože to se v českých podmínkách prostě nedá. Dneska to máme tak, že politika je parodie sama o sobě. Třeba když si vezmete Ovčáčka - nic lepšího neuděláte. On je v tomhle naprosto dokonalý."

"Moje sedmiletá dcera v televizi viděla, jak se tam svlékají. Tak jsem jí řekl, že jsou to jen herci. A ona mi povídá: 'A ty se taky svlékáš?' A já povídám 'Nééé', " přiznal se herec hlavních rolí v kusech Hole dupy a Dva úplně nazí muži.

Vladimírovou nejnovější rolí je Lakomec v Divadle Mír. "Když jsem se bavil s nebožtíkem panem Šulcem, který hrál Lakomce dvakrát, mně bylo tenkrát dvacet, tak mi říkal: 'Vy máte takový zajímavý frňák. Jestli vydržíte u divadla tak dlouho jako já, tak si to možná taky zahrajete.' No a stalo se."

I tento host dostal osobní dárek, a to pěknou hromadu zlatých (čokoládových) mincí, které jistě ocení každý Lakomec.

Takto proběhla poslední Kafrárna před prázdninami a od září se nám představí v novém stylu a prostoru. Usídlí se totiž na nové scéně Národního divadla moravskoslezského v Divadle "12".