Nejnovější zprávy: Fotogalerie: Ostravské lauby vydávají archeologické poklady i kuriozity Kam dnes na oběd? Do Eatmeat na pršut burger!

Kultura

​Lidé o oblíbené festivaly nepřijdou. Colours of Ostrava i Beats for Love chystají náhrady

Pořadatelé přeložili populární festivaly na příští rok, letos však plánují náhradní program.

Ilustrační foto: Archiv

Ani toto léto fanoušci nepřijdou o festivalovou atmosféru Colours of Ostrava a Beats for Love. Organizátoři připravují místo zrušených ročníků komornější program.

Colours of Ostrava zvou na NeFestival

Pořadatelé největšího ostravského festivalu chystají NeFestival Colours of Ostrava. V původním termínu, tedy od středy 15. do soboty 18. července, přinesou do Dolních Vítkovic hudební koncerty, divadla i debaty.

„Zveme návštěvníky na oslavu toho, že se můžeme opět scházet, že si můžeme společně dát pivo či cokoliv jiného, že můžeme společně mluvit o věcech důležitých nebo prostě klábosit o tom, co život dal a vzal,“ láká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Program zahájí novocirkusový soubor Cirk La Putyka, kapela Tata Bojs, soubor Losers Cirque Company a další. Druhý večer diváky roztančí Dr. Zeppelin a bosenská kapela Dubioza Kolektiv, která ve svých písních propojuje hip hop, reggae a politické texty.

V pátek v Dolní oblasti Vítkovice vystoupí česko-americká dubstepová formace N.O.H.A., estonská kapela Trad.Attack! a provokativní raper Kapitán Demo.

Poslední den alternativy za přeložené Colours of Ostrava se mohou návštěvníci zúčastnit tradičního diskuzního fóra Meltingpot. Zlatým hřebem jeho programu bude gala debata Úhel pohledu s ekonomem Tomášem Sedláčkem, neurologem Martinem Janem Stránským a dalšími hosty.

O taneční afterparty se postará slovenské duo Malalata.

NeFestival Colours of Ostrava se uskuteční pod vysokou pecí VP1, denní kapacita je omezena na tisíc návštěvníků. Vstupenky na středu až pátek jsou v prodeji za 590 korun za jeden den, zájemci o mezinárodní fórum Meltingpot zaplatí 390 korun. První večer budou organizátoři přenášet také živě na sociálních sítích.

Beats for Love lákají na 1000 People of Love

Náhradní program chystají také pořadatelé Beats for Love. Ode dneška do neděle rozezní vítkovický areál akce 1000 People of Love.

„Nařízení vlády nám znemožňuje udělat Beats for Love tak, jak jste na něj zvyklí, každopádně nic nevzdáváme,“ uvádí na sociálních sítích ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Náhrada za oblíbený festival taneční hudby je rozdělena na dvě neprůchozí oblasti. Vstupné je navíc jednorázové a při návratu ho návštěvníci musí zaplatit znovu.

Zatímco na tradičním místě hlavního pódia zazní Prago Union, Roxtar, Lowa nebo EKG, pod Bolt Tower fanoušky roztančí L Plus, Forbidden Society a italský DJ Alex Di Stefano. Po každém večeru následuje afterparty v ostravském klubu Fabric.

Podle organizátorů si musí návštěvníci festivalu zakrývat ústa a nos rouškou. „Počet prodejních míst jsme navíc předimenzovali, aby se lidé na barech nemuseli hromadit,“ doplňuje Rudolf.