Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Liberty Ostrava zlepšila rekordní výsledky a čeká další růst

Příznivý vývoj huť očekává i ve druhém pololetí a předpokládá zvýšení roční výroby na 2,5 milionu tun.

Liberty Ostrava má za sebou rekordní čtvrtletí. Foto: Barbora Černá Dvořáková

Ve druhém čtvrtletí Liberty Ostrava ještě zlepšila rekordní výsledky z prvního čtvrtletí letošního roku. V období od 1. dubna do 30. června 2021 zvýšila hrubý provozní zisk z prvního čtvrtletí o 35 % na 2,6 miliardy korun. Jedná se o nejlepší čtvrtletní výsledek od roku 2011.

„Tým Liberty Ostrava v roce 70. výročí založení huti znovu po výborném počátku letošního roku dosáhl vynikajících výsledků. Celý tým vedený výkonným ředitelem Ivanovem nyní pracuje na dalším zvyšování výroby a také na urychlení realizace projektů, které povedou k výrobě zelené oceli a skutečné uhlíkové neutralitě. Děkuji zaměstnancům za jejich pracovní nasazení a úsilí při transformaci Liberty Ostrava coby klíčové součásti naší globální vize zelené oceli,“ řekl výkonný předseda skupiny Liberty Steel Sanjeev Gupta,

Svým zákazníkům dodala Liberty Ostrava 684 kilotuny ocelových výrobků, tedy o 12 % více než v prvním čtvrtletí a nejvíce od roku 2017. Výroba ve druhém čtvrtletí byla téměř o 80 % vyšší než ve stejném období loňského roku, kdy ocelářství významně ovlivnila koronavirová krize.

Tržby byly ve výši 13 miliard korun, což představuje 26% navýšení oproti předchozímu čtvrtletí a téměř dvojnásobek v meziročním porovnání. Díky těmto výsledkům huť dosáhla hrubého provozního zisku ve výši 2,6 miliardy korun, oproti 2 miliardám korun za první čtvrtletí," řekla mluvčí Liberty Ostrava Barbora Černá Dvořáková.

K lepším výsledkům přispěla výjimečná pružnost huti, která spočívá v možnosti přizpůsobit poměr výroby dlouhých výrobků, například tyče a profily, a plochých výrobků, jako jsou plechy nebo pásy, vývoji trhu. To jí umožnilo v prvním pololetí naplno využít potenciálu, který nabízel trh plochých výrobků. Huť očekává, že příznivá situace bude pokračovat i ve druhém pololetí a předpokládá zvýšení celkové roční výroby oceli z loňských 1,7 milionu tun, kdy výrobu značně ovlivnila koronavirová krize, na 2,5 milionu tun. I nadále má dostatek zakázek pro plnou výrobu," dodala Černá Dvořáková.

„Za tyto skvělé výsledky patří dík všem zaměstnancům ostravské huti. Ta nyní funguje efektivněji než kdy dříve, což napomůže k její rychlejší transformaci v moderní huť se zcela ekologickou výrobou a k dosažení udržitelnosti v oblastech jejího hospodaření, ochrany životního prostředí a péče o zaměstnance i okolí. Nyní pracujeme na dalším zvyšování výroby a urychlení realizace našich ambiciózních modernizačních plánů s cílem dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality,” prohlásil výkonný ředitel Liberty Ostrava Aleksandr Ivanov.

Zavřít reklamu