Gastronomie
17/06/2024 Petr Sobol

Letní hity. Rybízák odhalil víno s levandulí a chystá svůj Aperol

​Foto: se souhlasem Rybízáku

Rybízák z Frýdku-Místku neustále přichází na trh s atraktivními novinkami. Další si připravil i na léto.

Rybízák, který dobývá trh se svými ovocnými víny, letos v srpnu oslaví už osmé narozeniny. K těm si nadělí i jedno překvapení, ovšem jaké to bude, to zakladatel firmy Petr Čerňanský neprozradil. Několik novinek ale odhalil.

Na začátku června Rybízák uvedl očekávanou novinku Provence – levandulový speciál se snítkem levandule v lahvi. „Levandulové víno už jsme sice dříve měli, postup výroby byl ale úplně jiný. Z výsledku máme ohromnou radost, víno je výborné,“ řekl Petr s tím, že tato novinka bude v nabídce po celý rok.

Další novinku Rybízák odhalil v minulých dnech, kdy se na trhu objevil Žluťásek, tedy víno ze žlutého melounu. „Už jsme dělali víno z vodního melounu, jenže ten strašně kvasí. Žlutý meloun se takto nechová, bude to pecka,“ slibuje Čerňanský. V případě Žluťáska se bude jednat o limitovanou nabídku, která poběží po celé léto, případně do vyprodání zásob. „Na léto chystáme také víno z černého čaje a bergamotu. A taky náš Aperol,“ prozradil šéf značky z Frýdku-Místku.

Rybízák v zahraničí

Když Rybízák spouštěl e-shop, měl na něm jediné víno – to rybízové. Od té doby už jich udělal spousty a stále vymýšlí další. Firma z Frýdku-Místku je distribuuje po celé republice, už je ale i za hranicemi. Hodně se Rybízáku daří v Polsku.

„Tak nějak jsme to tušili. Když jsem dříve jezdíval se stánkem do Karviné nebo Českého Těšína, tak jsem si zpátky vozil více zlotých než korun. V Polsku se nám daří hned od prvního dne, třeba vánočního Perníčku jsme tam prodali více než u nás,“ prozradil Petr Čerňanský, jehož firma se prosazuje i v Německu nebo Rakousku. A zuby si brousí taky na další země.


Foto: se souhlasem Rybízáku

Stánek Rybízáku je po celý rok součástí spousty akcí, na kterých se bude objevovat i v letních měsících. Ovocná vína s nádechem višně, jahody, bezinky, borůvky, maliny, angreštu, grepu, květu růže, ale i piva je zároveň možné ochutnat i v příjemné vinárně Rybízáku, která se nachází hned vedle kina Petra Bezruče ve Frýdku-Místku.

V sobotu 12. července tady proběhne i velká akce – Šiškobraní s ostravským bistrem Točím šišku, kterou doplní živá hudba a program pro celé rodiny. „Akci jsme pořádali už loni a byla skvělá, přišla spousta lidí, moc se na to zase těšíme. Ostatně, během prázdnin se u nás něco bude stále dít. Bude to živé,“ usmál se Čerňanský.

Foto: se souhlasem Rybízáku
Sdílejte článek