Společnost
31/05/2023 Petr Sobol

Let vrtulníkem i jízda ve Ferrari. O víkendu proběhnou Kopřivnické dny techniky

O víkendu 3. a 4. června se na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks uskuteční 11. ročník Kopřivnických dnů techniky. Kromě mnoha interaktivních ukázek nejrůznějších strojů a technických zařízení se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program a atrakce pro děti.

Základem Kopřivnických dnů techniky jsou statické i dynamické ukázky vojenské, hasičské, stavební, komunální, zemědělské a jiné techniky doplněné prezentací několika technických škol, neboť jedním z cílů akce je podpora technického vzdělávání. Po oba dva dny budou mít lidé možnost svézt se tatrovkami po speciálních vozovkách polygonu a v neděli budou moci nahlédnout do tatrovácké montážní linky.

Doprovodný program nabídne projížďky Ferrari, Lamborghini či Fordem Mustang, vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy v obrněném transportéru, možnost vyzkoušet si různé typy střelnic, motokáry a mnoho dalšího.

„Kromě možnosti nahlédnout do montážní linky společnost Tatra Trucks bych mezi letošními lákadly vypíchnul jednu novinku, a to mobilní edukativní laboratoř Škoda Auto plnou nejmodernějšího vybavení, ukázek pokročilých technologií a dalších technologických lahůdek. Stejně jako vloni bude na akci postaven kompletní dakarský bivak týmu Fesh Fesh, v němž si návštěvníci budou moci prohlédnout, jak nocují závodníci Rallye Dakar, jak vypadá jejich sociální zařízení a kde probíhá každodenní servis dakarských speciálů,“ uvedl organizátor akce Pavel Farda s tím, že každý z vystavovatelů má pro návštěvníky připravenou zajímavou prezentaci a většina z nich klade důraz na interaktivitu.

Areál bude po oba dva dny přístupný od 9 hodin do 17 hodin. Vstup na akci i parkování v areálu budou zdarma, cyklistům bude k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol, pro pěší bude otevřen vstup u Muzea nákladních automobilů Tatra, nebo budou moci využít bezplatnou autobusovou dopravu z centra města. „Vzhledem k omezené kapacitě parkování může být vjezd do areálu v průběhu dne dočasně omezen. Proto doporučujeme návštěvníkům dojet bezplatnou kyvadlovou dopravou z centra, případně využít vstup pro pěší. Důrazně žádáme, aby řidiči neparkovali podél příjezdových komunikací,“ doplnil Farda.

Sdílejte článek