Sport
21/02/2023 Petr Sobol

Legendy, fanzóna i zábava pro děti. Hokejová Poruba bude slavit 90 let

V sobotu 25. února propuknou oslavy 90 let od založení porubského hokejového klubu. V rámci tohoto jubilea vedení HC RT TORAX připravilo speciální akci pro fanoušky s názvem Double derby.

V zápase od 15 hodin se na ledě utkají porubské a vítkovické legendy, od 18 hodin pak bude následovat další kolo Chance ligy mezi domácím HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Frýdek-Místek.

V městském derby mezi HK Poruba a „HC Vítkovice stará garda“ se objeví hned několik legendárních jmen porubského a vítkovického hokeje, například Roman Polák, Jiří Hašek, Marek Pavlačka, David Moravec, Jan Káňa, Zbyněk Irgl či Petr Fabián. Domácí tým v zápase obleče tradiční historické modrožluté dresy, které svým zpracováním připomínají éru 70. let minulého století.

Celé odpoledne bude otevřena fanzóna a bufety s bohatým občerstvením. Doprovodný program je připravený také pro děti, které se mohou těšit na malování na obličej, simulátory, herní zónu a mnoho dalších aktivit. Celá akce bude mít rovněž charitativní rozměr. Na konci utkání všichni hráči podepíší dres týmu Legendy HK Poruba s číslem 90 a následně proběhne jeho dražba. Výtěžek z dražby, stejně jako z tomboly, která bude celou akci provázet, věnuje klub na charitativní účely.

„Srdečně zveme všechny naše fanoušky i příznivce hokeje do RT TORAX Areny. Přijďte si s námi připomenout historii našeho klubu i ostravského hokeje a využijete možnost vidět domácí legendy po letech v akci. Na místě proběhne také autogramiáda známých porubských P – Romana Poláka, Marka Pavlačky, Martina Pruska, ale i dalších hokejistů,“ láká na akci prezident klubu HC RT TORAX Poruba Tomáš Häring.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama