Nejnovější zprávy: Zemědělská škola v Opavě má nové skleníky a další vybavení ​Na trh online nákupů potravin míří Tvojenakupy.cz z Ostravy

Kultura

Legendární komedie Zítra to roztočíme drahoušku míří do divadla

Legendární filmová komedie Zítra to roztočíme drahoušku scenáristy a režiséra Petra Schulhoffera z roku 1976 míří na divadelní prkna.

Foto: Slezské divadlo Opava

Jako první ji uvede Slezské divadlo v Opavě. Film pro činoherní soubor divadla adaptoval režisér a dramaturg Roman Vencl, řekla za divadlo Alžběta Matoušková.

Premiéra se uskuteční 15. března.

Komedie, která líčí nelítostné spory dvou rozhádaných manželských párů, se na profesionální divadelní scéně objeví poprvé.

"Už několikrát jsem pro divadlo adaptoval literární předlohu. S adaptací filmu pro divadelní prkna se setkávám poprvé a od začátku je jasné, že to bude velký oříšek, a to nejenom proto, že jde o notoricky známou komedii. Film má úplně jiná pravidla než divadlo," uvedl autor divadelní adaptace Vencl.

Dodal, že jeho divadelní verze nebude kopií filmu. "Děláme jeho divadelní adaptaci, takže se důsledně držíme jen toho, co funguje na divadle, a nefunkční věci šly nemilosrdně pryč, i kdyby ve filmu byly sebevíc k popukání," doplnil.

V hlavních rolích se představí Kostas Zerdaloglu, Hana Vaňková, Martin Valouch, Kamila Srubková, Jakub Georgiev a Andrea Zatloukalová.

Scénu a kostýmy navrhl Tomáš Zmrzlý.

Reklama ×