Kultura
16/07/2022 ČTK

Ledový muž Wim Hof, Tři Tygři a LP, to byly největší pecky pátečního programu Colours of Ostrava

Autor: Jakub Pryček

Ledový muž Wim Hof i Tři Tygři si podmanili publikum Meltingpot, zpěvačka LP ovládla hlavní stage festivalu v Dolní oblasti Vítkovice.

Po pěti letech se dnes do Ostravy vrátila americká zpěvačka LP. Stejně jako před lety vystoupila na hudebním festivalu Colours of Ostrava, který se od 13. července koná v industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Tentokrát přijela bohatší o novou desku a s postavením jedné z největších hvězd současné hudební scény.

Ještě před samotným koncertem LP ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová doprovodila na pódium jednu z hlavních hvězd diskusního fóra Meltingpot - "ledového muže“ Wima Hofa. Sportovec a lektor je držitelem 21 světových rekordů. Patří mezi ně například výstup na horu Kilimandžáro v šortkách, stání v nádobě naplněné kostkami ledu déle než 112 minut, uplavání vzdálenosti 66 metrů pod vrstvou ledu či uběhnutí maratonu v poušti Namib bez přísunu tekutin.

Na hlavní scéně převzal cenu fóra Meltingpot nazvanou Gamechangers Awards. "Je ve vás síla," řekl početnému davu návštěvníků rekordman. Cenu pro lidi, kteří mění svět kolem sebe, získal jako první. "Je to za změnu paradigmatu ve společnosti. V Hofově případě za pozitivní dopad na zdraví a psychiku lidí v době pandemie koronaviru," řekl ČTK mluvčí festivalu Jiří Sedlák. Wim Hof se po předání ceny před publikum ještě vrátil s kytarou v ruce, návštěvníkům na ni zahrál a k tomu i zazpíval.

Pak už pódium zcela ovládla LP. Impozantní hlas, obrovské charisma, bezprostřední komunikace s fanoušky, nezapomenutelný koncert a pro mnohé vrchol ročníku. Takový dojem podle Sedláka zanechala LP před pěti lety po svém prvním festivalovém vystoupení na Colours of Ostrava. Dnes se Laura Pergolizzi alias LP do Dolních Vítkovic na festival vrátila a čekalo ji bouřlivé přivítání. Zpívala pro přibližně 40.000 lidí.

Mezi vrcholy programu Meltingpot se zařadilo neopakovatelné spojení dvou komediálních divadelních souborů v Gongu. Improvizační battle na pohovce oblíbené autorské talk show „Kupé“ z dílny divadla Vosto5, ve které se s nimi na pódiu Gongu potkali Tři Tygři v sestavě Štepán Kozub, Albert Čuba, Vladimír Polák.

Festival, který má na programu vystoupení umělců z 32 zemí, potrvá v industriálním areálu Dolních Vítkovic do soboty. V sobotu se návštěvníci mohou těšit například na producenta Martina Gerrixe, koncert držitelky Oskara za filmovou hudbu Markéty Irglové či hned na dvě vystoupení dětského sboru Permoník z Karviné.

Sdílejte článek