Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Sport

Léčba Suchánkem funguje. Porazí Poruba ve středu i Benátky?

Poruba se zvedá. Tým pod vedením staronového kouče Karle Suchánka zvládl dvě debry v řadě a ve středu chce přidat další vítězství - tentokrát proti Benátkám nad Jizerou.

Poruba vyhrála dva zápasy v řadě. Ve středu vyzve Benátky nad Jizerou. Foto: Lukáš Bajgar

Poté, co Poruba minulý týden prohrála 2:5 v Ústí nad Labem, skončil na lavičce týmu trenér Jiří Šejba, jehož ve funkci nahradil zkušený Karel Suchánek, který se vrátil do známého prostředí.

Svou obnovenou premiéru absolvoval v derby s Havířovem, které Poruba vyhrála před zraky osmi stovek diváků 5:4 po nájezdech. Další derby odehráli Suchánkovi svěřenci ve Frýdku-Místku a na ledě rysů přidali další výhru. Velmi dobrý zápas odehrál ostravský Stloukal, který k triumfu 5:2 pomohl dvěma góly.

„Utkání jsme kontrolovali, ale samozřejmě tam byly nějaké nebezpečné situace a varianty domácího celku. Jsme však rádi, že nedošlo k žádným přečíslením dva jeden, nebo dokonce i větším. Tohle nás totiž v předchozích zápasech hodně trápilo. To je pozitivní, stejně jako i to, že jsme dokázali těžkému soupeři vstřelit pět branek a inkasovat jen dva góly. My se posouváme po jednom schůdku,” řekl po zápase asistent trenéra Suchánka David Moravec.

Další překážkou Poruby budou Benátky nad Jizerou, které do Ostravy dorazí ve středu. A Poruba bude v utkání favoritem.

Zatímco Suchánkovi svěřenci poskočili po dvou výhrách v řadě na dvanácté místo, Benátky jsou o tři body zpátky patnácté. Během října sice vyhrály čtyři zápasy v řadě, pak ale nestačily na Jihlavu a v pondělí prohrály doma 2:4 se Vsetínem. „Máme za sebou utkání, které bolí. Hráli jsme skvěle a byli jsme hostům rovnocenným soupeřem. V utkání, ve kterém dá takto kvalitní tým ještě dvě šťastné branky, nemáte protizbraň,” říkal pak zklamaně domácí kouč Valdemar Jiruš.

K oporám Benátek letos patří útočníci Antonín Dušek, Adam Dlouhý a Sebastian Čederle, hráči Poruby ale věří, že si s nimi poradí a vybojují další body. Důležité utkání začíná v 18 hodin.