Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Společnost

Krnov srovná se zemí domy ve vyloučené lokalitě. Co bude s nájemníky?

​Krnovská radnice připravuje demolici sedmi městských domů ve vyloučené lokalitě vymezené ulicemi Mánesova, Vrchlického a Alšova.

Sedm domů v krnovské vyloučené lokalitě půjde k zemi. Ilustrační foto: Pixabay.com

O plánované demolici řekla ČTK mluvčí města Dita Círová. Podle ní jde převážně o vybydlené objekty ve špatném technickém stavu, jejichž oprava by byla dražší než zbourání a výstavba nových. Několika nájemníkům město po červnu příštího roku neprodlouží smlouvy, většina domů je ale prázdná.

„K demolici jsme došli po mnohaměsíčních jednáních a mezioborové diskusi, kdy na stole bylo více variant. Vedle prodeje či opravy jsme řešili například i konzervaci nemovitostí do dalšího rozhodnutí, což ale vnímáme jen jako odložení problému," řekl místostarosta Miroslav Binar. Domy jsou podle něj v havarijním stavu. Náklady na rekonstrukci byly odhadnuty na 130 milionů korun.

Zbouráním objektů se podle Círové uvolní prostranství o ploše 8000 metrů čtverečních. Doporučuji demolici domů za účelem vytvoření nového budoucího stavebního místa a dotvoření atraktivní městské čtvrti, která by měla primárně sloužit k výstavbě bytových domů," řekla k budoucímu využití parcely městská architektka Zuzana Stanjurová Mateiciucová.

Demolice se týká domů na adresách Vrchlického 7, 9 a 11, Alšova 14 a 15 a Mánesova 2 a 6, z nichž většina již je prázdná. Pouze domy Vrchlického 7 a 9 s celkem jednadvaceti byty jsou kromě tří bytů obsazené. S nájemníky budeme jednat. Budou upozorněni, že se chystá demolice a smlouvy jim nebudou po 30. červnu 2022 dále prodlužovány. Většina má smlouvu na dobu určitou a řada patří mezi neplatiče, jen jeden má smlouvu na dobu neurčitou a tomu budeme nabízet adekvátní náhradu," řekla Blanka Krištofíková z odboru investic a správy majetku.