Proměny kraje
06/11/2019 ČTK

Krmelín má novou okružní křižovatku za 20 milionů korun

V Krmelíně na Frýdecko-Místecku řidičům slouží nová okružní křižovatka. Její výstavba přišla na více než 20 milionů korun.

Kruhový objezd vznikl přestavbou křižovatky na cestě z Krmelína do Kopřivnice. Novináře o tom dnes informovala mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

"Objektivní čísla a subjektivní pocity řidičů dokazují, že kruhové objezdy jsou bezpečnější a doprava je díky nim plynulejší než na průsečných křižovatkách. Proto Moravskoslezský kraj podporuje tyto rekonstrukce a výstavbu kruhových objezdů a financuje je ze svého rozpočtu," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka (ODS).

Kromě kruhového objezdu v Krmelíně, na který obec přispěla zhruba čtyřmi miliony korun, letos kraj financoval například výstavbu okružní křižovatky v lázeňských Klimkovicích nebo v Bohumíně na Karvinsku.

"Máme plán také na příští rok, v této chvíli vrcholí příprava krajského rozpočtu na rok 2020. Chtěli bychom postavit kruhový objezd třeba v Krásném Poli, Ludgeřovicích, Brušperku a výhledově i v Kopřivnici. Všechno ale závisí na penězích, které na to budeme mít," uvedl Unucka.

Při výstavbě okružní křižovatky v Krmelíně byla zároveň vybudovaná i nová kanalizace pro odvedení srážkových vod z vozovky, nový je i chodník pro pěší a veřejné osvětlení. Pro bezpečnější přecházení jsou na silnici tři přechody pro chodce, které jsou vedeny přes dělící ostrůvky.

Sdílejte článek