Gastronomie
21/02/2019 Jaroslav Baďura

​Krakenova krev, Satanova pomsta, Zmijí jed. Ostrava hostila chilli výzvu

V bistru sítě PUNK FOOD v ostravské Outlet Arena Moravia se ve středu večer postavilo šest soutěžících veliké chilli výzvě.

Pod dohledem zkušeného chilli mana Gastona a několika desítek diváků tady absolvovalo pět mužů a jedna žena celkem patnáct kol řízené degustace pálivých pokrmů, omáček a extraktů.

Chilli výzva byla více než přísnou soutěží přátelskou party nejen pro soutěžící, ale i pro návštěvníky bistra, kteří mohli zároveň s účastníky ochutnat zhruba to, co oni.

A zájem byl velký, i když je pravda, že v publiku se začali hosté potit o dost dříve než ti, kteří soutěžili o zlatou sošku trpaslíka.

Rozjezd byl pozvolný, začalo se chilli dortíkem, následovala jedna z omáček od Gastona, pak klobáska z firmy ChilliPáv, kousek pizzy, multivitamínový nápoj s omáčkou, špecle či burgr.

Od devátého kola se ale dostala do obličejů většiny soutěžících červeň, přišly totiž pochutiny a nápoje s názvy jako Krakenova krev, Satanova pomsta nebo Zmijí jed...

Po dvanáctém kole, kdy soutěžící pozřeli omáčku s pálivostí ve výši 6 400 000 SHU, tedy dva a půl tisíckrát pálivější než známé tabasco, odstoupil první ze soutěžících.

Jakmile uchopil velký kelímek s mlékem, aby aspoň trochu ulevil pálivosti, musel soutěž opustit - taková byla pravidla. Soutěžící mohli usrkávat z malého kelímku s mlékem, komu ale mléko brzy došlo a sáhl po tom velkém, musel se rozloučit.

Dlouho to vypadalo, že jednoho zlatého trpaslíka a dva červené si bude muset podělit hned pět soutěžících - došli totiž společně až do třináctého kola...

To ale pořádně provětralo řady soutěžících - podávala se totiž omáčka doplněná extraktem s pálivostí 9 000 000 SHU - nic horšího už v této kategorii není.

Ještě před pozřením této ingredience se raději rozloučila jediná statečná žena a krátce po ní další dva muži. Zbyli tak tři soutěžící, mezi nimi i držitel ocenění Plechová huba 2018 Radim Řehůřek.

Právě on byl dlouho pasován na favorita, v pražské ultimátní soutěži Plechová huba 2018 totiž vyhrál a to už je mezi milovníky pálivého dostatečně velké renomé.

Jenže v Ostravě bylo vše jinak - když zbyli už jen poslední tři soutěžící a konalo se čtrnácté kolo, zvedl Radim Řehůřek velký kelímek mléka, napil se a skončil, krátce po něm jej následoval i předposlední soutěžící.

Vítězem se tak stal Roman Lepík, který se až do čtrnáctého kola nenapil ani z povoleného malého kelímku mléka a udivoval svým klidem.

To, že i on má své limity, prokázal až po furiantském objednání již připravovaného patnáctého chodu, po němž zrudnul a rychlým krokem z rukou na ústech prokličkoval mezi diváky směrem k toaletám.

Na jeho skvělém vítězství to však nic nezměnilo. Organizátoři z PUNK FOOD slibují, že budou v chilli výzvách pokračovat i v dalších bistrech této značky, stačí sledovat jejich facebookové stránky PUNK FOOD.

Sdílejte článek