Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Sport

Krajským Sportovcem roku se stal Palát, do síně slávy vstoupil Vůjtek

Titul Sportovec roku Moravskoslezského kraje i letos putuje na led. Prestižní ocenění získal rodák z Frýdku-Místku Ondřej Palát, který získal dva Stanley Cupy v řadě.

Vladimír Vůjtek vstoupil do sportovní Síně slávy Moravskoslezského kraje. Foto: Moravskoslezský kraj

Do Síně slávy byl uveden bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také sportovci a sportovní kluby posledního dvacetiletí.

„Náš region se může pyšnit spoustou jmen, která ve sportovním světě něco znamenají. Koneckonců to dokazují seznamy sportovců a sportovních klubů posledního dvacetiletí, které jsme v letošní anketě také ocenili a vyzdvihli jejich sportovní výkony. Baroš, Ujfaluši, Kvitová, Kubina, Ogrodníková, Moravec a další. Jsem rád, že jsme to mohli udělat na slavnostním galavečeru v Gongu v Dolních Vítkovicích. Loni to kvůli koronaviru nebylo možné. Celý loňský rok i část toho letošního byly kvůli koronavirové pandemii těžké pro všechny, pro sportovce dvojnásob. Ale opět se ukázalo, že sportovní svět má obrovskou sílu a umí překonávat překážky. Sportovci našli způsob, jak se dostat do formy, udržet si ji a vyhrávat závody a turnaje. Za skvělou reprezentaci kraje jim patří velký dík,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který měl nad slavnostním oceňováním i letos záštitu.

Moravskoslezský kraj společně s partnery Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje každoročně vyhodnocuje a oceňuje nejúspěšnější sportovce, kteří dosáhli vynikajícího nebo mimořádného sportovního výkonu nebo se o něj zasloužili v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích.

Letos se uskutečnil už 19. ročník ankety Sportovec Moravskoslezského kraje, tentokrát s podtitulem Sportovec dvacetiletí. Slavnostní ceremoniál se tradičně uskutečnil v Multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích.

„Akce Sportovec roku, která měla letos podtitul Sportovec dvacetiletí, je velkým sportovním svátkem v našem kraji. Jejím smyslem není pouze upozornit na výjimečné osobnosti či týmy. Chceme také k aktivnímu pohybu motivovat děti i dospělé. Jednou z kategorií je i Síň slávy moravskoslezského sportu. Letos se do společnosti Ivana Lendla, Jiřího Rašky, manželů Zátopkových, Vernera Ličky nebo Taťány Netoličkové připojil i bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Věřím, že i po vzoru těchto sportovních legend a sportovních ikon posledního dvacetiletí se mladí lidé naučí v běžném životě nejen vyhrávat, ale i zvládat prohry a jít dál. A že je k tomu bude motivovat obrovská vůle a vytrvalost, se kterou do všech závodů jdou ocenění sportovci,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Zavřít reklamu