Kultura
05/12/2023 Petr Sobol

Kouzelný muzikál na ledě se vrací. Popelka před Vánocemi zamíří i do Ostravy

Foto: se souhlasem Popelky na ledě

Muzikál Popelka na ledě se v rámci letošního turné představí v sedmi českých a dvou slovenských městech. Dvě zastávky bude mít i v Ostravě.

V září to bylo přesně 25 let, co světlo světa poprvé spatřil koncept, který u nás neměl obdoby. Muzikál na ledě, za jehož vznikem stojí ostravský režisér a scénárista Jindřich Šimek, se stal světovou raritou. Po prvních dvou projektech, jimiž byly muzikály Mrazík a Romeo a Julie, uvedl v roce 2011 Popelku na ledě, která se hraje dodnes.

Letošní turné Popelky odstartuje 9. prosince v Karlových Varech. „Já jsem člověk, který nerad mění něco, co funguje, a co má velký úspěch. Diváci Popelku přijali s velkým nadšením, letos pojedeme už desátou sezonu. Nějaké změny budou jen v technice. Posunula se doba, použijeme jiná světla nebo efekty. Máme nejmodernější velkou LED stěnu, na které se promítá film natočený přímo pro Popelku. Takže věřím, že vizuálně to bude celé ještě o něco hezčí,“ pozval diváky na Popelku režisér Šimek.

Muzikál, který vznikl ve spolupráci s hudebním skladatelem Petrem Maláskem a textařem Václavem Koptou, má skvělé obsazení. Hlasy hlavním postavám propůjčují Lucie Bílá a Ondřej Ruml, v dalších hereckých a pěveckých rolích vystupují Martin Dejdar, Dalibor Gondík, Dana Morávková, Tomáš Savka, ostravský herec Pavel Handl nebo Josef Vojtek. „Představení Popelky na ledě si nesmírně užívám, cítím se jako na svých velkých koncertech. V mé roli převlékám kouzlem Popelku do šatů, ve kterých odjíždí na ples. Je to ten nejmagičtější moment v představení,“ prozradil Vojtek, který v Popelce na ledě hraje čaroděje.

Na ledě se objeví i špičkoví krasobruslaři a krasobruslařky. „Díky Radce Kovaříkové, která je producentkou a řídí krasobruslařskou sekci a vynaložila nesmírné úsilí, letos diváci uvidí v hlavních rolích Popelky a Prince skvělý kanadský sportovní pár. I v dalších rolích diváci uvidí nové bruslařské tváře, reprezentanty z Itálie, Španělska, Rakouska a Slovenska,“ prozradil Šimek.

Popelku na ledě uvidí také diváci v ostravské Ostravar aréně, kam zamíří v pátek 22. a v sobotu 23. prosince. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Foto: Se souhlasem Popelky na ledě
Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama