13/11/2019 Martin Petřek

Kopřivničtí házenkáři doma prohráli, čaroval gólman hostů Studený

Kopřivničtí házenkáři v úterním domácím utkání podlehli Sokolu Nové Veselí, když dobře rozehrané utkání nedokázali ve druhém poločase dotáhnout do vítězného konce.

Lepší vstup do utkání měli kopřivničtí házenkáři, kteří si v první desetiminutovce vypracovali náskok tří gólů a ani jednou nepustili v prvním poločase soupeře do vedení.

Ve 28. minutě sice dokázal Ptáčník snížit na rozdíl jediné branky, ale poslední dvě minuty patřily opět Kopřivnici, která odcházela do šaten s třígólovým náskokem 15:12.

První poločas tak byl v režii Kopřivnice, ten druhý však opanovalo Nové Veselí. Domácí totiž nepodali ve druhém dějství ideální výkon a zejména se trápili v koncovce proti gólmanovi Studenému, který vychytal řadu vyložených šancí, čehož dokázali hosté využít a oslabenou Kopřivnici postupně přehráli.

Sokol tedy po vítěztství o čtyři góly prodlužuje šňůru výher na pět v řadě a posouvá se na třetí místo tabulky. Kopřivnice zůstává šestá.

KH ISMM Kopřivnice – Sokol Nové Veselí 24:28 (15:12)

Pozápasové ohlasy

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "V prvním poločase jsme hledali tempo. Kopřivnice na nás byla výborně připravená a my jsme byli ze začátku takoví vlažní. Odešli jsme ze systému, začali jsme hrát individuálně a první půlka vůbec nebyla vydařená, čehož Kopřivnice dokázala využít a vybudovala si náskok. Posledních deset minut prvního poločasu už šlo vidět, že se chytáme systému, když se nám začalo trošku dařit, i když Marek Žingor byl dneska top a hrozně nas zlobil. Ve druhé půli jsme se vrátili k systému a musím smeknout před týmem. Troufám si říct, že jsme předvedli dominantní výkon a dokázali jsme Kopřivnici přehrát. Moc si toho vážíme, protože dnešní vítězství je pro nás moc důležité. Řekl bych, že dnešní utkání mělo vše, co by mělo mít. Myslím si, že Kopřivnice nemusí být dnes úplně smutná, protože předvedla super házenou. Musím poděkovat i fanouškům za skvělou atmosféru, která vždy v Kopřivnici panuje."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "V první řadě bych chtěl Pavlovi pogratulovat k vítězství, myslím si, že bylo zasloužené. My se už 14 dní potýkame s obrovskou marodkou, kdy opravdu trénujeme v osmi lidech. Je strašně těžké trénink vůbec naplánovat, abychom se nějakým způsobem připravili. Ono se to taky podepsalo na dnešním výkonu, i když to samozřejmě nebylo jen tím, ale měl jsem strašně omezené možnosti jak nechat kluky odpočinout, proto to odtáhli prakticky šedesát minut v sedmi lidech a podepsalo se to. Nemáme vyhrané hráče, kteří by byli schopní skočit do rozjetého zápasu a udržet tempo, což byl jeden rozdíl. Druhý rozdíl byl v proměňování vyložených šancí, kterých jsme dnes nedali snad dvanáct. Hlavně z postu pivota a z trháku, kdy předvedl nadstandardní výkon brankář Studený, který vychytal vyložené šance a dostal nás do kolen. Myslím si, že kdybychom tyto šance dokázali proměnit, tak se normálně udržíme v zápasu až do konce. Je to strašná škoda. Každopádně my musíme zvednout hlavu a jít dál. Vím, že kluci se mi v dalším kole do Hranic nevrátí, takže musíme zatnout zuby a zkusit urvat vítězství."

Nejvíce branek: Střelec 9/3, Fulnek 5, Gřes 3 – Melichar 6, Sekulić 6, Voika 6/6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/6. Vyloučení: 5:7.