Sport
21/09/2020 Martin Petřek

Kopřivnice zaskočila mistra - z Plzně si přivezla všechny body!

​Poslední mistr Plzeň prohrál po třech letech s Kopřivnicí.

Výběru Lubomíra Veřmiřovského podlehl nejúspěšnější tým posledních let v domácí hale nečekaně 32:34.

Západočechům se vstup do utkání příliš nepovedl, prohrávali rychle 0:3. Následně se jim ale podařilo otočit skóre na 5:3 a Kopřivnice pak až do poločasu dotahovala náskok soupeře.

Až do 17. minuty (10:10) se jí to dařilo. Potom přišel první trhák domácích, kteří pět minut před poločasem vedli 17:12, jenže do přestávky dovolili Kopřivnici snížit na 18:16.

Házenkářům KH ISMM Kopřivnice se podařilo ovládnout druhou půli (18:14) i díky střelci šesti gólů Donosovi, v brance se rozchytala posila ze Španělska Admella Izard a Kopřivničtí získali plzeňský skalp poprvé od září 2017.

Nedobrá obrana byla podle trenéra domácího celku důvodem porážky.

„Dneska jsme si to prohráli špatnou defenzivou, 34 inkasovaných branek je velmi hodně. Musíme si to rozebrat. V útoku bych problém neviděl, tam byly dobré výkony od Kuby Doudy, střelecky se opět prosadil Petr Linhart. Ale posledních patnáct minut druhé půle jsme vypadli ze hry a systému,“ ví trenér Plzně Petr Štochl.

Radost naopak neskrýval trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský:

„Já si vůbec nepamatuju, že bych někdy v Plzni vyhrál. Možná ještě jako hráč v dresu Karviné. Uspět tady je hrozně moc těžké, protože Talent má mančaft na evropské úrovni. O to jsem šťastnější, že se nám to povedlo. Pro nás bylo možná výhodou, že se až do 50. minuty hrálo v takovém poklidném tempu, domácí vedli a na obrat už pak nezareagovali.“

Talent tým Plzeňského kraje - KH ISMM Kopřivnice 32:34 (18:16)

Nejvíce branek: Douda 9/1, Chmelík 6, Linhart a Šafránek po 4 - Donoso 6, Hanus 5/1, Bukovský a Brito po 4.

Sdílejte článek