Sport
08/03/2018 Tomáš Svoboda

Konečně to začne! Fotbalisté Vítkovic vyzvou na startu jara Žižkov

Je skoro zázrak vidět pořádné zápasy v zemi, kde fotbalisté čekají více než 100 dní na ostrý duel. Po dlouhém zimním "spánku" už jsou na fotbal nažhaveni také hráči druholigových Vítkovic. V pátek od 17:00 vyzvou v domácí jarní premiéře Viktorii Žižkov.

Navzdory „nekonečné“ zimní pauze, o jejíž prodloužení se postaraly arktické mrazy, jde mužstvo Ludevíta Grmely do náročných bojů o záchranu ve stavu nejvyšší pohotovosti. Ospalého medvěda na ostravském Městském stadionu v těchto dnech rozhodně nepotkáte.

„Zimní příprava je konečně minulostí. Všichni se na zápas těšíme stejně jako na to, že si zahrajeme na pořádném hřišti,“ uvedl pro klubový web vítkovický trenér, který ví, že soupeř z Prahy přijede povzbuzen výhrou 1:0 nad Olympií. Jedině toto utkání úvodního jarního kola Fortuna národní ligy bylo nakonec odehráno.

Také během přípravy Grmela potvrdil pověst člověka, který se fotbal snaží svým svěřencům vykládat v co nejsrozumitelnější podobě. „Věřím tomu, že budeme na jaře technické mužstvo, které bude umět hrát fotbal. Druhá věc je pak, abychom to uměli i zakončovat,“ upozornil.

Trenér Vítkovice Ludevít Grmela s cenou pro Trenéra měsíce října ve Fortuna národní lize (Foto: Jakub Recman)

Bude to dobrá záchrana?

Podzimní 14. místo se ziskem 13 bodů a minimálním náskokem na Ústí nad Labem a Frýdek-Místek nutilo Vítkovice k posílení kádru, a to formou příchodů vesměs zkušených fotbalistů s ligovými vizitkami. To splňují jak záložníci David Pašek a Tomáš Okleštěk, tak útočník Libor Žondra.

Kromě tolik potřebných bodů se od nich očekává, že dají týmu klid a zvednou úroveň tréninkového procesu.

„Všechny ty kluky znám, chtěl jsem je a vedení mi vyšlo maximálně vstříc, za což jim patří můj dík. A zatím si myslím, že jsou velmi přínosní, teď už jde jen o to, aby nám to ukázali i v mistrovských utkáních,“ řekl Grmela, který Vítkovice na podzim zvedl sérií tří výher v řadě, pak ale přišly tři porážky.

Proto dávno není nad čím jásat. Fanoušci budou zaručeně chtít vidět enormní nasazení a snahu. Krásná hra může přijít později. „Co si budeme povídat, dobrá záchrana musí být v první řadě podepřena dobrými výsledky hned od začátku jara,“ dodal trenér Vítkovic.

Většina členů jeho mužstva si určitě dobře pamatuje podzimní žižkovský debakl 0:5, takže o motivaci bude postaráno.

Akce pro fanoušky

Fanoušky zase lákají akce, které klub před startem jarní sezóny připravil. Na tribuně A4 bude připraven teplý čaj a každé dítě dostane pexeso, o přestávce proběhne soutěž „Kop na branku“ o šálu MFK Vítkovice.

Před utkáním, v čase od 16:15 do 16:45, se ve fanshopu uskuteční beseda s názvem „Vzpomínka na postup“. Na sezónu 1980/1981 zavzpomínají osobnosti tehdejšího TJ Vítkovice, trenér Jiří Dunaj, bývalý hráč Jiří Rybář a spolu s nimi nová naděje vítkovické kopané Tomáš Netolička.

Bulletin-historie-na-web

Další novinkou je spolupráce s florbalovým klubem 1. SC Tempish Vítkovice. Na páteční fotbalové utkání mohou jít zdarma všichni příznivci, kteří se prokážou vstupenkou z ligového florbalového duelu Vítkovic a Brna (ze 4. března) a samozřejmě i majitelé celosezonních vstupenek.

V sobotu 10. a v neděli 11. března pak budou mít vstup do haly Dubina na čtvrtfinále play-off florbalových soutěží mužů i žen zdarma všichni majitelé vstupenek z pátečního fotbalového zápasu stejně jako fotbaloví permanentkáři. Akce „Společně za Vítkovice“ poběží po celou jarní sezónu.

Sdílejte článek