Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Společnost

Komplikace pro řidiče. V pondělí se uzavře sjezd z kruháče v Přívoze na Porubu

Od pondělního rána (30. 5.) nebudou mít řidiči možnost sjíždět z kruhového objezdu v Ostravě – Přívoze nedaleko nákladového nádraží na směr Poruba, Příbor.

Foto: se souhlasem Ostravských komunikací

Ostravské komunikace zhruba v šest hodin ráno uzavřou sjezdovou jihozápadní rampu a začnou s opravou jejího povrchu. Z mimoúrovňového okružního křížení ulic Místecká a Mariánskohorská se bude tedy dát sjet pouze do tří směrů.

„Silně zatížený povrch vozovky na sjezdu budeme muset kompletně opravit, a to včetně výměny a výškové úpravy revizních šachet. Proto není možný ani částečný provoz. Práce nám potrvají zhruba týden. Znovu bychom měli sjezdovou rampu na Porubu a Příbor otevřít v neděli 5. června večer,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Objízdné trasy pro vozidla jedoucí z Frýdku-Místku ve směru na Porubu povedou po ulici Cihelní, Hornopolní, Novinářské a zpět na Mariánskohorskou nebo přes D1ve směru na Brno. Objízdná trasa pro cesty z Hlučína na Porubu bude vyznačena po Cihelní, Hornopolní, Novinářské a Mariánskohorské ulici. „Také tady se samozřejmě nabízí jako alternativa i varianta přes D1. Výběr záleží na tom, kam bude ten který řidič v Porubě mířit, odkud to bude mít do cíle cesty blíž,“ upřesnil vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

Změny v dopravě firma vyznačí přenosnými dopravními značkami. Na opravovaném úseku se budou pohybovat stavební stroje a zaměstnanci Ostravských komunikací. Na celém kruhovém objezdu tak bude na místě zvýšená opatrnost řidičů.