Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Společnost

Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Do části ostravského obvodu Petřkovice nebudou od pondělí až do odvolání jezdit autobusy.

Ilustrační foto: Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT

Důvodem je oprava u Petřkovického potoka, který je v tomto místě svedený do trubek. Oznámil to Dopravní podnik Ostrava (DPO).

Autobusové linky číslo 56, 67 a 68 nepojedou přes Petřkovice, ale budou odkloněny po silnici I/56. Nebudou tak dočasně jezdit na zastávky Petřkovice, kaple, Petřkovice, lékárna a Petřkovice, náměstí.

DPO zato ve směru od Ostravy posílí o spoje navíc linku 52, která jezdí do Petřkovic z jiné strany. "Ve směru od Hlučína bude zavedena kyvadlová doprava linkou X56, jedoucí až na Motel Taxi. Na zastávku Motel Taxi budou také zajíždět spoje linky číslo 67 a vybrané spoje odkloněných linek číslo 56 a 68," uvedl DPO. Na linkách 52, 56, 67 a 68 budou platit výlukové jízdní řády.

Od sobotních 6:30 do pondělních 5:00 budou mít výluku také autobusové linky číslo 35, 48 a 74. Kvůli stavebním pracím a úplné uzávěře jižní části ulice Na Rovince v průmyslové zóně v Hrabové nepojedou na zastávky Hrabová, PZ střed a Hrabová, PZ jih a budou končit na zastávce Hrabová, PZ sever.