Nejnovější zprávy: Denní přírůstek nakažených v kraji klesl, nastal čas pro rozvolnění? ​Obchodníci nefňukají a tvrdě makají. Na Ostravsku to jinak nejde

Společnost

Komentář: Ukažte lidem smrt, jinak v ni neuvěří

Pandemie neexistuje, vše je vymyšleno, nafouknuto, přeháněno - za účelem zblbnutí lidí, jejich ovládnutí, stojí za tím cizí mocnosti nebo dokonce mimozemšťané...

Ilustrační foto: Archiv

Ve chvílích, kdy denně v našich nemocnicích umírají na těžké zápaly plic způsobené koronavirem lidé, kteří tady mohli být ještě jednotky i desítky let, je veřejný prostor rozdělen.

Je slyšet hlasy, že taková katastrofa tady ještě nebyla, ale i řeči o tom, že pandemie vlastně není.

Všichni lžou, čísla jsou vymyšlená, na lůžkách v nemocnicích leží důchodci, co jim dohromady nic není.

Proč je pro mnoho lidí tak těžké uvěřit tomu, že se skutečně potýkáme s mimořádně nebezpečnou nákazou?

Jedním z důvodů je odosobněnost té tragédie, neviditelná přítomnost smrti.

Denně jsme zahlcováni novými a novými grafy, čísly, statistikami - stokrát za den říkají, kolik zas tisíc nakažených přibylo, kolik je mrtvých, vážně nemocných napojených na ventilaci, kolik testů se udělalo.

Jenže to jsou jen čísla.

Snad každý dospělý občan této země má mezi svými nejbližšími nebo v širší rodině někoho, kdo podlehl rakovině nebo s ní bojuje.

Známe osobně lidi, kteří přišli kvůli chemoterapii o vlasy, známe příběhy blízkých, kteří museli na řadu operací, jsou ozařováni.

Stejně tak infarkty nebo mrtvice - zabijí tisíce lidí a všeobecně se o tom ví. Tuhle smrt zkrátka všichni dobře známe.

Jen pomalu a nesměle prosakují na veřejnost příběhy lidí, kteří úpěšně či neúspěšně bojovali s koronavirem.

Občas něco řekne známý herec, který se z toho dostal, v televizi vidíme rozmazané anonymní tváře pacientů, kolem kterých kmitají lékaři a zdravotní sestry.

Vím, že přetížení zdravotníci nyní mají úplně jiné starosti, ale je nezbytné, aby o každodenních dopadech pandemie více a jasněji mluvili.

Jinak lidé neuvěří.