Sport
30/08/2020 Josef Pešout

​Karvinský trenér Brůna: Chceme znovu bojovat o medaile

Velkými změnami prochází házenkářský celek HC Baník Karviná před novou sezonou.

Došlo k přesunům nejen v hráčském kádru, což bývá průvodním jevem letní přestávky v řadě týmů, ale i ve vedení a trenérských postech v klubu. Cílem je boj o medaile v extralize.

„Odešlo pět stěžejních hráčů, mezi něž počítám i sebe.A přišli jen dva noví. Byť je družstvo papírově oslabené, tak po sportovní stránce nikoliv. Máme stejně kvalitní tým jako dosud,“ poznamenal na tiskové konferenci Michal Brůna, který se po ukončení hráčské kariéry hned stal trenérem áčka a je i prezidentem klubu.

„Marek Monczka si hledá nové angažmá, Chudoba podepsal Frýdku-Místku, Zbranek šel do Hranic a skončil i Chosik,“ vyjmenoval Brůna odchody. Hodlá se už plně věnovat jen trenérské práci. „Beru to tak, že už nenastoupím. Jedině pokud by se zranili tři hráči ze základu najednou,“ prohodil kouč.

V Karviné si hodně slibují od nových posil. „Věřím, že Patzel i navrátilec Mlotek budou platnými hráči. Snažíme se je zapracovat do týmu a Mlotek by mě měl nahradit na mém bývalém hráčském postu,“ konstatoval Brůna.

Uspěli proti polským soupeřům

V přípravě se Karvinští často měřili s polskými soupeři. „Zpočátku jsme s nimi chtěli hrát na turnajích, ale odřekli naši účast s tím, že už mají plno. Pak jsme porazili tři polské celky a najednou nás pozvali na tři turnaje. Cením si, že jsme porazili týmy Opole a Zabrze,“ pokýval hlavou trenér.

Výsledky z přípravy Karvinští nepřeceňují. „Máme z nich radost, ale je to pořád jen příprava. Musíme udržet kluky v koncentraci. Extraligové zápasy mají jiný náboj. A tak se zaměřujeme v tréninku na to, abychom byli na první kolo dobře připravení,“ nastínil Brůna.

Pro Karvinou začne extraliga 6. září. „Původně jsem si myslel, že bychom si mohli stanovit předsevzetí, abychom skončili do pátého místa. Po hlavní části přípravy jsem už odvážnější, takže cílem je boj o medaile,“ naznačil Brůna zdravé sebevědomí.

Kromě extraligy se v Karviné chystají i na evropské poháry. Potvrzuje to i manažer Marek Michalisko. „Přihlásit se nebo ne? Nebylo to složité rozhodování. Poháry chceme hrát pravidelně, ale nejprve se do nich musíme z české soutěže dostat. Účast na evropské scéně je i otázkou nároků na organizaci a shánění peněz. Přesto do toho jdeme,“ prezentoval Michalisko postoj klubu.

Sdílejte článek