Sport
31/08/2020 Josef Pešout

​Karvinské posily zařídily první výhru v sezoně

Fotbalový celek MFK Karviná prošel před sezonou velkou hráčskou obměnou.

Na startu nejvyšší soutěže se proto nad týmem vznášela otázka, jak se podaří vedení klubu poskládat nové složení kádru pro ligové boje. První dvě kola přinesla karvinskému mužstvu čtyři body z prestižních zápasů s Baníkem Ostrava a v Opavě.

Na soupisce Karviné už nefigurují klíčoví hráči a strůjci ofenzivy Adriel La Boua a Ondřej Lingr. Oba odešli do nejlepších českých klubů – Ba Loua už nastupuje za Viktorii Plzeň a Lingr je v kádru pražské Slavie. Navíc Jan Moravec přestoupil do Zbrojovky Brno, Matúš Čonka do Spartaku Trnava atd.

Zatímco bývalé opory týmu už mají nové ambice jinde, Karviná přivítala několik posil. A ukazuje se, že to byla dosud dobrá volba. Vždyť Michal Papadopulos a Rajmund Mikuš zařídili svými góly vítězství MFK na půdě Opavy. Pro Karvinou je to zlomová událost, protože její fotbalisté vyhráli na hřišti soupeře po dlouhých jedenácti měsících.

V kádru jsou kromě zmíněných útočníků i další noví a především zajímaví hráči – Bartošák, Twardzik, Ostrák, Herc, Jursa.

„Každý má šanci hrát a prosadit se do týmu. Skládáme mužstvo, které je živým organismem, a postupně se krystalizuje vhodná sestava,“ uvažoval trenér Juraj Jarábek na klubovém webu. „Ještě bychom rádi přivedli další posily do ofenzivy,“ naznačil záměry. „Dali jsme si za cíl, že nechceme hrát třetím rokem jen o záchranu. Předpokladem ke stabilitě výkonů je ale tvrdá práce,“ uvědomuje si kouč.

Výhry v Opavě 2:1 si Jarábek moc cenil. „Víme, že Opavští podali v prvním kole v Plzni bojovný výkon. Proto jsem spokojený, že jsme v Opavě otočili vývoj utkání a získali tři body. Vylepšili jsme tak domácí remízu s Baníkem Ostrava,“ pokýval hlavou zkušený trenér.

Mikuš rozhodl

Na fotbalové prostředí v Karviné se rychle adaptuje slovenský ofenzivní hráč Rajmund Mikuš. Ještě před měsícem působil v druholigové Jihlavě, a tak prožívá první kroky v české elitní soutěži. Zatím nastupoval v roli střídajícího hráče a svým gólem na 2:1 rozhodl o úspěchu Karviné v Opavě.

„Snažím se pomáhat karvinskému týmu a zatím to vychází. Poznávám, že je tady dobrý kádr a určitě bychom se neměli pohybovat ve spodní části tabulky, jak tady bylo zvykem. Věřím, že můžeme potrápit každého soupeře,“ nechal se slyšet Mikuš.

Sdílejte článek