Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Společnost

Karviná kvůli zpožděné výstavbě stadionu přišla o 8 milionů z dotace

Rekonstrukce městského fotbalového stadionu v Karviné za zhruba 300 milionů korun by měla být hotova v polovině letošního roku.

Prohlídka rekonstrukce Městského stadionu v Karviné: http://www.fotbalovestadiony.cz/mestsky-stadion-karvina.

Město původně předpokládalo, že stavba bude dokončena už na konci roku 2015 tak, aby mohlo čerpat schválenou evropskou dotaci ve výši 79 milionů korun. Zhotovitel ale stavbu v termínu dokončit nestihl, a město tak z evropských peněz přišlo o přibližně osm milionů korun, řekla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Původní stadion starý zhruba 60 let nebyl v minulosti s výjimkou opravy části hlavní budovy a vybudování kryté hlavní tribuny výrazně opravován. Součástí nynější modernizace jsou tři stavby.

První je dostavba komplexu hlavní budovy, kde bude zázemí pro hráče, personál i administrativu klubu a rozšíření hlavní tribuny, kde vznikne také prostor pro média.

Druhou stavbou jsou nové, převážně kryté tribuny pro diváky, které nahradily již zbourané ochozy. Třetí položkou je modernizace hřiště a vybudování další infrastruktury, jako je parkoviště, chodníky či komunikace.

Tuto část stavby financuje ministerstvo financí z takzvané meziresortní komise, tedy finančních prostředků určených pro území zasažená těžbou uhlí. První dvě stavby hradí město právě s pomocí evropských peněz.

Podle mluvčí zatím není jasné, zda se stavba kvůli nižší evropské dotaci městu prodraží a bude muset vynaložit více peněz z vlastního rozpočtu. Vše bude zřejmé až po dokončení stavby a jejím definitivním vyúčtování.

„Aktuálně se dokončují práce na dostavbě hlavní budovy se zázemím a dokončují se také nové tribuny pro diváky. Budují se i příjezdy a chodníky. Na start stavby čeká hrací plocha, kdy hřiště bude postaveno zcela nově včetně vyhřívaného trávníku dle požadavků fotbalové federace,“ uvedla Swiderová.

Po dokončení by měl stadion mít kapacitu 4862 diváků, kteří budou mít k dispozici převážně kryté tribuny. Dříve se na stadion vešlo okolo 3000 lidí, a to hlavně na betonové stupně s dřevěnými deskami. Nové bude i parkoviště, v minulosti fanoušci parkovali na zčásti zpevněné ploše u hlavního vstupu.