Kultura
18/11/2023 Petr Sobol

Kapela Mirai předvedla skvělou show a rozskákala Ostravu. Fanouškům prozradila i překvapení

Foto: se souhlasem kapely Mirai

Kapela Mirai v pátek odstartovala své dosavadní největší turné. Premiérová zastávka v Ostravě se povedla na výbornou.

Frontman Mirai Navrátil připomněl, jak před lety kapela dělala v Ostravě předskokana skupině Kryštof. Teď už Mirai dokázali vyprodat Ostavar Arénu sami.

Páteční „domácí" koncert ve vyprodané aréně odstartovala nová pecka s názvem Summer Love. Mirai během dvouhodinové show zahráli i několik dalších nových skladeb, stejně tak se nebáli přitvrdit, což kapele slušelo.

Během koncertu dorazili na pódium také kolegové ze skupiny Bandjeez, se kterými Mirai zavzpomínali na zesnulého zpěváka Davida Stypku. Hit Lítej zpívala celá aréna. Stejně jako třeba Yahodu, kterou Mirai Navrátil zahrál v táborákové verzi.

Kapela si koncert užívala a neustále stupňovala tempo. Doprostřed arény se Navrátil dostal nad hlavami fanoušků na matraci, pak si na pódiu zahrál na kytaru jeden z fanoušků, další fanynka si zase vychutnala Navrátilovu přítomnost během pecky Vlci.

Koncert spěl do velkého finále, během kterého skákala doslova celá aréna. V závěru Mirai fanoušky poprosil, aby aspoň na chvíli schovali mobilní telefony a užili si naplno atmosféru, která byla úžasná. A stálo to za to.

Mirai Aréna Tour bude pokračovat ještě v Brně, Pardubicích a Praze. Do Ostravy se však kapela zase vrátí. Jak totiž Mirai svým fanouškům prozradili, od června do září skupina uspořádá vlastní letní Mirai Summer Fest, se kterým zavítají do čtrnácti měst.

Máme se na co těšit.

Sdílejte článek