Nejnovější zprávy: Bezmocný senior ležel tři dny ve vaně. Povedlo se ho zachránit? U přechodu se Slovenskem havarovaly tři kamiony. Silnice byla neprůjezdná

Gastronomie

​Kam dnes na oběd? Na grilované krevety do Vrtule!

Nejen ostravskými restauracemi je gurmán živ, dnes pro vás máme tip z nedalekého Petřvaldu, který se nachází 3 kilometry od Mošnova.

Foto: Vrtule

Interiér restaurace a penzionu Vrtule přiznává lásku k létání, kromě dobových leteckých vrtulí zde vidíme i další části letounů a leteckou techniku.

Nejzajímavější prostor nabízí venkovní zahrádka se starou stodolou a kapacitou až 100 osob pro pořádání svateb a jiných společenských událostí.

Pořádají se zde také různé akce, jako je například oslava dětského dne nebo promítání letního kina, čímž se Vrtule stává významnou součástí zdejšího společenského dění.

"Všechny tyto akce jsou pro obyvatele blízkých okolních vesnic zdarma," upozorňují provozovatelé.

No a na co dobrého nás dnes Vrtule pozve? „V naší restauraci vaříme z lokálních a čerstvých surovin. Velký důraz klademe také na udržitelný rozvoj. A rádi bychom naše hosty pozvali ve čtvrtek 3. září na grilované krevety s lehkým rukolovým salátkem s rajčaty a balkánským sýrem. Mimo jiné si z denního menu můžou vybrat pět druhů poledních menu," říká provozní manažerka restaurace Karolína Horňáková.

Majitelem a jednatelem společnosti, která restauraci Vrtule provozuje, je Pavel Břenek. Uplatnil zde dlouholeté zkušenosti, které získal působením v gastro oboru v organizaci ve veřejném sektoru, která byla oceněna Cenou hejtmana kraje a získala také Národní cenu kvality za společenskou odpovědnost.

Máte zajímavé denní menu a chcete k vám pozvat hosty? Napište na info@patriotmagazin.cz.