Sport
17/09/2018 Tomáš Svoboda

Jubilejní sezónu ve Vítkovicích zahájil legendární František Černík

Největší legenda se v neděli večer postarala o slavnostní zahájení jubilejní sezóny vítkovických hokejistů, kteří si připomínají 90 let od založení klubu. Čestné buly před vítězným duelem se Spartou (3:2) vhodil bývalý vynikající hráč i úspěšný manažer František Černík.

Ovace ve stoje a sborové vyvolávání Černíkova jména, takové byly úvodní kulisy zápasu, kterým hokejisté HC Vítkovice RIDERA vstoupili do letošní domácí sezóny.

Slavnostním hostem mohl být těžko někdo jiný než právě František Černík, který je jedním z nejúspěšnějších a nejlepších hokejistů historie vítkovického i českého hokeje. Po skončení hráčské kariéry byl v letech 1988 až 2016 šéfem vítkovického klubu.

Nyní si z pozice čestného prezidenta klubu hokej hlavně vychutnává a může se těšit z povedeného startu do jubilejního ročníku.

Vítkovická "legenda legend" má na svém kontě mimo jiné titul mistra světa z roku 1976, stříbro ze ZOH 1984, československý titul s Vítkovicemi z roku 1981, angažmá v NHL (Detroit Red Wings) či členství v klubu hokejových střelců za 274 gólů (232 liga, 42 reprezentace).

Fanoušci mohli oblíbeného "Čerta", který letos 3. června oslavil jubilejních 65 let, vidět nejen při čestném buly na ledové ploše, ale také následně během přestávek v prostoru sektoru C1, kde probíhala jeho autogramiáda.

Sdílejte článek