Sport
15/02/2019 Tomáš Svoboda

Již brzy v Magazínu PATRIOT: Mr. Speciál

Původně měl být tenhle článek o soutěži v Dubaji, pak vznikal částečně na dálku z Austrálie, ale ve finále je hlavně o klukovi z Olbramic, který se zamiloval do motorek a disciplíny zvané stunt riding. Tak pojďte s námi do světa, ve kterém je jízda po zadním kole naprostou samozřejmostí.

Šílenství na motorce, to jsou slova, kterými Adam „Special“ Peschel vystihuje podstatu stuntridera. Nespoutaného jezdce a kaskadéra, který na motorce může prakticky cokoli. Třeba jezdit po střeše nákupního centra nebo předvádět show v luxusním hotelu.

„Stunt riding sice znamená volnost a kreativitu při vymýšlení triků a jejich kombinací, ale hlavně je o tvrdém tréninku a hromadě trpělivosti, kterou spousta lidí postrádá. Vím, že kluků, kteří chtěli jezdit, ale brzo skončili, bylo opravdu hodně,“ říká Adam.

Profesionální kariéře se věnuje od roku 2010. Za zásadní a nejtěžší v jezdecké kariéře považuje rok 2014, kdy opustil práci a po neshodách s manažerem i tým, ve kterém působil. „Tehdy jsem se hodně naučil. Všichni, co jsme byli v týmu, jsme začali od nuly,“ vzpomíná.

Do budování vlastního týmu a značky „Adam Special“ se dal jako trojnásobný vicemistr Česka a úspěšný účastník mezinárodních soutěží.

„Jako největší úspěchy beru především ty cestovatelské. Show jsem předváděl lidem například v Číně, Austrálii nebo Brazílii,“ upřesňuje mladý muž, který se účastnil přes 340 akcí v osmnácti zemích světa.

Nejraději má ovšem ostravský Czech Stunt Day, mezinárodní akci, kterou se svým týmem formuje od roku 2012 a z které chce udělat nejvýznamnější soutěž pro motocyklové kaskadéry na světě.

Celý Adamův příběh si budete moci přečíst v únorovém Magazínu PATRIOT, který každé dva měsíce přináší unikátní příběhy, reportáže a články z našeho kraje. Předplatné časopisu nebo jednotlivé vydání si lze objednat přímo na webu.
Sdílejte článek